Sports
Citi sporta veidi

Traks latvietis svētdien Rīgā mēģinās labot Ginesa rekordu 16

Latvijas garo distanču skrējējs Edgars Simanovičs ir pieņēmis izaicinājumu un šī gada 24. septembrī t/p “Alfa” lūkos pārspēt Ginesa pasaules rekordu 12 stundu skriešanā uz trenažiera.

Lai paveiktu šķietami neiespējamo, Edgaram Simanovičam 12 stundu laikā uz skrejceliņa jānoskrien 143,84 km distance, tādējādi pārspējot līdzšinējo rekordu, kas pieder ASV sporta entuziastam, vairāku maratonu, triatlonu un 100 jūdžu ultramaratonu dalībniekam Ronijam Delzeram (Ronnie Delzer). Arī mūsu sportistam sarežģīti garo distanču skrējieni nav nekas jauns, jo 2016. gadā pieveikts Spartatlons – distance no Grieķijas līdz Spartai –, kas ir viens no pasaules grūtākajiem skrējieniem.

Sagatavošanās procesu Edgars uzsācis savlaicīgi. Intensīvi treniņi notiek jau kopš šī gada janvāra gan sporta zālē, gan pilsētas ielās, neraugoties uz nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Aizvadīta arī treniņnometne Tatru kalnos. Par psiholoģisko gatavību Edgars saka: “90% ir galvā un pārējie 10% arī ir galvā. Ir ieguldīts milzīgs darbs un pieveikta cīņa ar sevi. Esmu gatavs!”

Ginesa pasaules rekordu grāmata ir starptautiska datu bāze un ikgadēja grāmata, kurā regulāri apkopo datus par pasaules rekordiem un citiem ekstrēmiem notikumiem vai cilvēku sasniegumiem. Tā tiek izdota un papildināta jau kopš 1955. gada. Tāpat arī pati grāmata ir uzstādījusi Ginesa pasaules rekordu kā visvairāk tiražētā grāmata pasaulē. Latvijas sportists ir stingri apņēmies tajā ierakstīt gan savu, gan Latvijas vārdu.

Pasākuma organizatori aicina ikvienu interesentu ierasties un atbalstīt sportistu 24. septembrī laikā no plkst. 10.00 līdz 20.00 t/p “Alfa” 2. stāvā pie informācijas centra.

Saistītie raksti
LA.lv