×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ašeradens un 5% hop pieaugums (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Arvils Ašeradens

Jaunais ekonomikas ministrs (un Ministru prezidenta biedrs) Arvils Ašeradens apņēmies saistības sasniegt ikgadējo iekšzemes kopprodukta pieaugumu par pieciem procentiem, un tas ir hop lēciena līmenis, kā panākt, apsteigt Vakareiropu un iekabināt Āzijas tīģeriem. Izklausās traks numurs, bet šis mērkoks nav pagrābts no zila gaisa, un Ašeradens nav ne fokusu rādītājs Hudīni, ne Ūrija Hellers, kurš ar skatiena spēku pārbīdīja karotes, krūzītes un mēbeles. Attīstība notiks uz zinātniskiem pamatiem, varētu teikt mūsu vecā prezidenta vārdiem, šāds lēmums Arvilam visu mūžu bijis iekšā.

Iepriekšējās valdības likās par gadiem divdesmit atpalikušas no laika gara. Šad tad noveda saimniecību līdz kolapsam, neprata paņemt baltu naudu, kas gāzās iekšā pa Latvijas durvīm, logiem, kāpa pat pa skursteni. Sarakstīja “iesim kalnup” programmas, kur kleķerējumu štata autoriem bija jāmaksā no nodokļmaksātāju līdzekļiem un vēl jānorēķinās ar halucinogēno sēņu piegādātājiem, kas uzturēja sacerētājus attiecīgas kondīcijas durnumā.

Tagad Ekonomikas ministrija nodota labā kopšanā. Ministrs ir Kaltenes miljonārs un nav tas puisis, kurš domā smalkus trikus, kā no cilvēkiem izspiest vairāk piķi un aptīrīt līdz pēdējam, dibinot arvien jaunus nodokļu ievākšanas posteņus. Ašeradens pirmais valdībā nosaucis konkrēti sasniedzamus skaitļus un verificējis, ka ievāks naudas kā spaļu, kas ietecēs budžetā, kā Nīlā ceļas plūdi.

Applaucēsies! Fufelis! Tas nav iespējams! Ažiotāžu ceļ tie ekonomikas zinātāji, kam pirmajiem vajadzēja griezties kā spolēm palīgā vicepremjeram. Skaidrs, dimantu raktuves Ašeradens nav Latvijā atklājis. Bet kā gan zeme, kas dzied, nopelnīs? Pirmkārt, ļaujiet darboties valsts akcijsabiedrībām ar lāpstām! Vai zināt, cik izgājšgad nopelnījis “Latv­energo”? 85 miljonus eiro! Peļņu ministrs nolasīs kā saldas plūmes no rudenī ražojoša koka. Viņš rīkosies attapīgi kā poļu valdība, kas aplika ar paaugstinātiem nodokļiem komercbankas un lielos tirdzniecības centrus, kuri vienādiņ pieder ārzemju naudasmaisiem. Turpretī tautiskais kapitāls var rēķināties ar plašām ministra protekcijām un atbalsta instrumentiem. Mazais, vidējais bizness, mājražošana, nišas un augstas pievienotās vērtības produkcija ir mūsu saimniecības motors! Eksportam jābūt vietējo ražotāju reliģijai un pielūdzamai elkdievībai. Bijām izslavēta valsts, kas ražo pasaulē labākos dēļus no Jūrmalas priedēm, bet ar zinātņu ietilpīgām inovācijām, augstražīgu strādāšanu pēc korejiešu modeļa, ar ielaisto bēgļu darbaspēku pārdosim VEF tranzistorus tuksnešu emīriem, piebaldzēnu vērpjamos ratiņus zemēs, kur kokvilna zied, ielauzīsimies tirgos, kur nebrāķē cūkgaļu, ar kūpinājumiem. Lai uz mūsu valsti ripo šekeļi, reihsmarkas, neviena cieta valūta nav smādējama.

Iekšējā patēriņā ir rezerves. Geji man sūtījuši ielūgumu uz “Mozaīkas” 10 gadu jubileju. Zilie izpētījuši – kur ir ekonomiskais bums? Tais vietās, kur koncentrēti dzīvo (un uzdzīvo) pulka radošo profesiju pārstāvji, augstu atalgoti IT spečuki, bohēmas cienītāji un homoseksuālisti. Šo biezo slāni, kam viss skatlogā redzamais pa kabatai, patīk valkāt modīgas drēbes, apmeklēt izpriecu vietas un sūkt kokteilīšus, vajag izplucināt pa spalviņai vien! Ekonomikas atslēgu turētāju, kas saodīs un atradīs kolosālās iespējas un maksātspējīgo atnaudošanas bāzi, dēvēs par brīvā tirgus priesteri, un viņš būs augstas vēlētāju uzslavas cienīgs kā zelts, ne ekonomikas ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nediena - tā ir Atbildēt

    aha -ha āhaha
    Nu neticiet šim vinķelles darudziņam…
    Paskatat,kas bija no viān vadītās Dienas.
    Pilnīgā nulle.

  2. Ieviesīs sfinkteru nodokli vai atmaksās Dienā iekāsto?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+