Uncategorized

Traktorista tiesību saņemšanai teoriju varēs kārtot elektroniski 16

Foto – Dainis Bušmanis

Jau tuvākajos mēnešos traktortehnikas vadītāja apliecības pretendenti teorētisko eksāmenu varēs kārtot nevis klātienē, bet elektroniski – testa veidā, portālu la.lv informēja Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā. Jauninājums atestācijas procesā šā gada pirmajā pusgadā tiek ieviests, lai uzlabotu traktortehnikas eksaminācijas procesa kvalitāti.

Praktisko eksāmenu būs jākārto kā līdz šim, proti, vispirms jāpiesakās tuvākajā aģentūras birojā un tad jāveic brauciens tuvākajā pieejamajā eksaminācijas vietā savā novadā. Traktortehnikas vadītāja eksāmeniem pretendentam jāpiesakās ne vēlāk kā divas darba dienas pirms plānotās eksaminācijas norises.

Sākotnēji plānots, ka teorētisko eksamināciju varēs veikt Rīgas reģiona nodaļā – Ogrē un Rīgā, Zemgales reģiona nodaļā – Bauskā, Dobelē un Jēkabpilī, Vidzemes reģiona nodaļā – Balvos, Madonā un Valmierā, Latgales reģiona nodaļā – Daugavpilī un Rēzeknē, bet Kurzemes reģiona nodaļā – Liepājā, Saldū un Talsos.

Traktortehnikas apliecības iegūšanai eksaminācijas process sastāv no teorētiskās daļas – eksāmena par ceļu satiksmes un drošības jautājumiem, kam seko ekspluatācijas drošības jautājumu eksāmens un praktiskā bloka – iemaņu eksāmens. Praktisko eksāmenu drīkst veikt tikai pēc teorētiskās daļas nokārtošanas.

LA.lv