Tehnika
Auto un moto

Traktoristiem jaunas kategorijas2

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Burtu A, B, C, D, E, F, G un H vietā nāk traktortehnikas vadītāju kategoriju saīsinājumi TR1, TR2, TR3, un TR4.

Valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu, vienlaikus precizējot traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanas kārtību.

Izmaiņas likumā paredz apvienot vairākas traktortehnikas kategorijas vienā, tādējādi samazinot pašreizējo kategoriju skaitu līdz četrām. Līdz ar šīm izmaiņām plānots arī mainīt traktortehnikas kategoriju nosaukumus, aizstājot burtus A, B, C, D, E, F, G un H ar saīsinājumiem TR1, TR2, TR3 un TR4. Tādējādi kategoriju nosaukumi nedublēsies ar autovadītāju kategorijām Latvijā un Eiropas Savienībā.

Līdzšinējais traktortehnikas masas dalījums saglabāsies: TR1 kategoriju un vadītāju tiesības varēs iegūt no 16 gadiem traktortehnikai ar pilnu masu līdz 7500 kg, bet pārējai traktortehnikai no 17 gadu vecuma.

Līdzšinējās C un H kategorijas (ekskavatori, pašgājējiekrāvēji un speciālā pašgājējtehnika) tiks iekļautas visās kategorijās, jo šīs tehnikas izmantošana ir ļoti svarīga visās nozarēs. D kategorija (lauksaimniecības pašgājējmašīnas) tiks iekļauta TR1 un TR2 kategorijā, jo traktorus un lauksaimniecības pašgājējmašīnas darbā izmanto pamatā vienas nozares pārstāvji – lauksaimnieki, savukārt E kategorija tiks iekļauta TR4 kategorijā, jo tās ir ceļu būves mašīnas.

 

Traktortehnikas vadītāju kategorijas

Pēc tehnikas specifikācijas un galvenā izmantojuma veida:

lauksaimniecībā izmantojamā traktortehnika TR1 un TR2

mežkopībā izmantojamā traktortehnika TR3

būvniecībā izmantojamā traktortehnika TR4

LA.lv