Laukos
Tehnika

Traktortehnikas vadītāju ievērībai 0

Foto – Shutterstock

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Patlaban Latvijā praksē darbojas astoņas traktortehnikas kategorijas. Salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm tas ir pārāk daudz, jo citviet Eiropā ir viena vai divas, bet ne vairāk kā četras kategorijas. Tagad arī Latvijā vairākas kategorijas tiek apvienotas vienā, samazinot braukšanas tiesību kategoriju skaitu traktortehnikai līdz četrām. Līdz ar to mainīti arī kategoriju nosaukumi, aizstājot burtus A, B, C, D, E, F, G, H ar saīsinājumiem TR1, TR2, TR3 un TR4. Tas darīts tādēļ, lai kategoriju nosaukumi nejauktos un nedublētos ar autovadītāju kategorijām Latvijā un Eiropas Savienībā.

Līdz šim lauksaimniecības nozarē pastāvēja trīs traktortehnikas vadītāju kategorijas, meža nozarē – divas, ceļubūves nozarē – četras. Taču neatkarīgi no vadītāja apliecībā norādītajām kategorijām darba devēji pirms traktortehnikas vadības uzticēšanas kādam darbiniekam parasti pārbaudīja viņa prasmes vai, ja tas bija nepieciešams, pat apmācīja šo cilvēku vadīt viņiem nepieciešamo traktortehniku.

Traktortehnikas vadītāju apliecības, kas izsniegtas līdz 2018. gada 31. augustam, būs derīgas līdz to derīguma termiņa beigām, bet apliecības maiņa būs brīvprātīga.

UZZIŅA

• Latvijā ir vairāk nekā 91 300 traktortehnikas vadītāju apliecību īpašnieku.

• Tāpat kā līdz šim braukšanas tiesības traktortehnikai ar pilnu masu līdz 7500 kg varēs iegūt no 16 gadu vecuma un no 17 gadu vecuma – pārējai traktortehnikai.

LA.lv