×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Traktoru sacensības Krimuldā


Foto - Guntars PulssFoto - Guntars Pulss

Vasarīgi tveicīgā 18. maija dienā Krimuldas novadā blakus Reiņa trasei SIA “Kalnzaķi” laukā norisinājās “Traktordiena 2013”.


Par gadskārtēju tradīciju kļuvušajā pasākumā piedalījās dažādi uzņēmumi, kas demonstrēja jaunāko tehniku un tehnoloģijas, kā arī lauksaimniecības produkcijas ražotāji un pakalpojumu sniedzēji, nozīmīgākās ar lauksaimniecības nozari saistītās valsts un nevalstiskā sektora organizācijas, lauksaimniecības izglītības 
iestādes. Kopā Traktordienā ar savu tehniku, pakalpojumiem un aktivitātēm apmeklētājus iepazīstināja vairāk nekā 60 uzņēmumi un organizācijas.

Ar katru gadu šie lauksaimnieku svētki pulcē arvien lielāku skaitu dalībnieku un apmeklētāju. Notika arī dažādas loterijas, viktorīnas un konkursi, kuros bērni un pieaugušie varēja izmēģināt savus spēkus un zināšanas dažādās jomās, kā arī cīnīties par balvām. Traktordiena notika jau ceturto gadu, un tās rīkotājs ir nodibinājums Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai sadarbībā ar Valsts Lauku tīklu un Latvijas Republikas Zemkopības ministriju.

Kā jau pieņemts, pasākums svinīgi tika atklāts ar traktoru parādi un organizatoru uzrunām.

Traktordienas uzdevums ir apvienot un veicināt trīs būtisku sektoru sadarbību – valsts, nevalstiskā un uzņēmējdarbības. Pasākums ir īpašs ar savu netradicionālo formātu, kurā visas ieinteresētās puses tiekas neformālā gaisotnē. Tur ir vieta gan darbam, gan atpūtai, gan sadarbības apspriešanai.

Lielākajai daļai apmeklētāju tas bija ģimenes atpūtas pasākums ar iespēju nepiespiestā gaisotnē iepazīt jaunākos lauksaimniecības tehnikas piedāvājumus un ar lauksaimniecību saistītus pakalpojumus. Kamēr bērni lēkāja pa milzīgu piepūšamu traktoru vai brauca ar kvadricikliem pa trasīti, vecāki pētīja jaunākos traktoru modeļus un citu lauksaimniecības tehniku.

Taču centrālais Traktordienas notikums bija sacensības, kurās piedalījās 29 traktori. Dažādu firmu traktori bija sadalīti četrās jaudas grupās, un katrā no tām dalībniekiem bija jāvelk attiecīgi divu, trīs, piecu un septiņu tonnu piekabes. Sacensības notika pēc dragreisa principa, kad paralēli startē divi traktori, bet uzvar tas, kuram labākais laiks divu braucienu summā. Uzdevumu apgrūtināja fakts, ka distances nobeiguma daļa bija jāveic pret samērā stāvu kalnu.

Protams, šīs sacensības bija drīzāk izklaidējošs pasākums apmeklētājiem un meistarības pārbaude braucējiem, jo notika ar sērijveida traktoriem pa pastāvīgi mainīgu trases segumu. Tomēr interesentiem šāda veida sacensības sniedza zināmu iespēju dažādu marku un modeļu traktortehnikas salīdzināšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+