Traku atspēlēšanos un pagarinājumu diena 0

Trīs pagarinājumi Liepājā, divi Pasvalē un 21:0 atspēlēšanās izrāviens Valmierā – tik traka spēļu diena sanāca Baltijas basketbola līgā.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

B grupas līderu mačā Pasvalē jēkabpilieši aizvadīja pagalam neveiksmīgu trešo ceturtdaļu un nokļuva zaudētājos ar 17 punktu deficītu. Sākās lielā pakaļdzīšanās, kura pamatlaika pēdējā minūtē vainagojās panākumiem – 84:84 un pagarinājums. Atkal iniciatīva bija mājinieku pusē un atkal BK “Jēkabpils” izglābās, panākot otro pagarinājumu. Kad tā izskaņā ar precīzu tālmetienu Roberts Stumbris beidzot ieguva vadību(103:100), šķita, ka svaru kausi sliecas Latvijas komandas labā. Tomēr “Pieno žvaigždes” atbildēja ar četriem punktiem un tika pie laimīgas uzvaras.

Trīs pagarinājumi bija vajadzīgi uzvarētāja noskaidrošanai Liepājā, kur viesojās “Barons kvartāls”. Ar 31 punktu un uzvaru Latvijas basketbolā atgriezās Tailers Larsons, kuru pērn redzējām BK “Jēkabpils” sastāvā.

“Valmiera/Ordo” lielāko spēles daļu bija iedzinējos pret Tallinas “TTU”, taču pēdējā ceturtdaļā astoņas minūtes igauņiem neļāva gūt nevienu punktu, veica 21:0 izrāvienu un no 49:62 panāca 70:62. Šī spēle bija ļoti līdzīgi Jūrmalas un Pērnavas komandu mačam dienu iepriekš – mājinieki miegaini sāka, bumbas grozā nekrita vai griezās laukā, bet igauņi spēlēja atraisīti un muka prom. Iznākums abās spēlēs viens – Latvijas komandām ieslēdzot pilnus apgriezienus aizsardzībā, spēles izdevās uzvarēt.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
A grupa
“Liepāja/Triobet” – “Barons kvartāls” 106:111
(23:21, 41:34, 63:56, 78:78, 87:87, 97:97). Ausējs 30, Rozītis 22+18AB, Makmalans 18+8RP; Larsons 31+8AB, Krestiņins 17+12AB, Geks 16.
Tabulā: 1. “Avis Rapla” 4-2, 2. “Nevežis” 4-2, 3. “Barons kvartāls” 4-2, 4. “Liepāja/Triobet” 3-3, 5. “Jūrmala/Fēnikss” 2-4, 6. “Parnu” 1-5.
B grupa
“Pieno žvaigždes” – BK “Jēkabpils” 104:103
(19:20, 41:40, 68:53, 84:84, 93:93). Agafonovs 27, Dimša 16; Sirsniņš 22, Antrops 18, Veselovs 15.
“Valmiera/Ordo” – “TTU” 82:75 (14:24, 31:42, 49:62). Kaufmanis 22, Pitss, Bērziņš, Blaus pa 16; Jarvelainens 24, Olmre 16, Rādiks 14+11AB.
Tabulā: 1. “Pieno žvaigždes” 6-1, 2. BK “Jēkabpils” 5-2, 3. “Valmiera/Ordo” 4-2, 4. “Ogre/Kumho tyre” 4-2, 5. “Tarvas” 2-5, 6. “TTU” 2-5, 7. “Borisfen” 0-6.