Latviešu hokejists Tralmaks kļūst par ASV čempionu un saņem vērtīgākā spēlētāja balvu 2

Latvijas uzbrucējs Eduards Tralmaks otrdien guva vārtus un palīdzēja Čikāgas “Steel” komandai kļūt par Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) čempioniem, turklāt viņš tika atzīts par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

USHL finālsērijas izšķirošajā – piektajā – spēlē “Steel” izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica latviešu vārtsarga Matīsa Edmunda Kivlenieka pārstāvēto Sūsitijas “Musketeers”, sērijā līdz trim uzvarām uzvarot ar 3-2.

Lai gan šī mača rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja “Muesketeers”, tieši Tralmaks 36.minūtē panāca izlīdzinājumu. Trešajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, bet pagarinājuma 12.minūtē uzvaru un titulu “Steel” vienībai nodrošināja Teilors Gretons.

Tralmaks šajā mačā bez gūtiem vārtiem izcēlās arī ar trim metieniem pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas uzbrucējs 14 izslēgšanas sacensību mačos guva desmit vārtus un divas reizes asistēja partneriem, kas deva piekto vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, bet pēc fināla viņš tika nosaukts par Klārka kausa vērtīgāko spēlētāju.

“Neticama sajūta. Par šādu sezonas noslēgumu varēju tikai sapņot. Man pašam trūkst vārdu,” turnīra rīkotājiem sacīja Tralmaks. “Man bija ļoti labi maiņas partneri. Esmu no tiem hokejistiem, kurš cenšas noslēgt izspēles.”

Zīmīgi, ka Tralmaks ar desmit gūtiem vārtiem atkārtoja USHL izslēgšanas turnīra rekordu.

Tikmēr Kivlenieks šajā cīņā atvairīja 25 no 27 pretinieku metieniem.

Tralmaks, kurš gadu mijā palīdzēja arī Latvijas U-20 izlasei pasaules čempionātā, regulārajā sezonā 46 spēlēs guva 11 vārtus un atdeva 16 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Kivlenieks tika atzīts par šīs sezonas USHL vērtīgāko hokejistu un labāko vārtsargu. Viņš regulārajā čempionātā 49 spēlēs vidēji ielaida 1,85 ripas un atvairīja 93,2% metienu, piecus no dueļiem noslēdzot “sausā”.

Kivlenieks ar 36 uzvarām bija panākumiem bagātākais vārtsargs līgā. Tāpat viņš vismazāk ielaida vārtus vidēji spēlē un visvairāk atvairīja metienus, kā arī dalīja pirmo vietu līgā “sausajās” spēlēs. Latvietis šajos statiskas rādītājos laboja “Musketeers” komandas rekordus.

Savukārt izslēgšanas turnīrā Kivlenieks 13 spēlēs vidēji ielaida 2,08 ripas un atvairīja 92,5% pretinieku metienu, pēc statistikas rādītājiem būdams sacensību trešais labākais vārtsargs.

USHL ir spēcīgākais junioru turnīrs ASV.

No nākamās sezonas šie abi Latvijas hokejisti uzsāks studiju gaitas – Kivlenieks plāno pārstāvēt Minesotas Štata universitāti, bet Tralmaks hokejista gaitas turpinās Meinas universitātē.