Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja0


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto: LETA/AP

Balsstiesīgā tauta uzcēlusi svaigi remontētu, no pelējuma patīrītu parlamenta ēku. Tagad Saeima ar jaunievēlētiem locekļiem caurstrāvota ar spēcīgu plurālisma garu.

Augstajā namā dzīrušies darboties tikumīgi, bet vēl pamācāmi jaunekļi, apjomīgs labēji konservatīvo vērtību politiķu pulks, sociķi, liberālās novirzes segments, kur sastāvā organiski iekļausies arī savādi deputāti ar pretdabiskiem ieradumiem.

Lielie partiju puiši uzsaukuši sīkajiem frakciju gariņiem – hei, paturi manu alu! – un devušies kārtot attiecības,

lai konstru­ētu koalīciju, nodrošinātu valstī stabilitāti un kopīgi sacerētu domu piesātinātu valdības astoņu prioritāšu deklarāciju, dziesmu grāmatas un bībelstāstu krustojumu.

Kamēr līderi meklē saskarsmes punktus, savā vaļā atstātie nepilngadīgie deputāti cieš dīkstāvi bez piemērotām attīstošām nodarbībām pulciņos un komisijās. Bez jēdzīga darba un cietas disciplīnas neizturīgākie tautas kalpi lūst, sāk gaiņāt pa koridoriem un raustīt aiz bizēm kancelejas meičiņas, dibenistabās sit trumpas – tā kā bērni. Pati Saeima peld izplatījumā bez navigācijas, bez ceļamērķa – aizvadītā laikposmā tik vien izdarīts kā ievēlēta priekšniecība, četras sievietes prezidijā. Tas ir biedējoši.

Negaidītais brīvlaiks ir ļoti piemērots, lai aktīvākā deputācija uzņemtos valstiski un sabiedriski derīgu pakalpojumu. Vispozitīvāko iespaidu radītu centieni pēc igauņu rīgikogu parauga Latvijas Saeimā dibināt Donalda Trampa atbalsta grupu. Katrā ziņā tāds iestādījums būtu nozīmīgāks un loģisks parlamentā, kurā veģetē pat parlamentārās sadraudzības grupa ar Mjanmu.

ASV prezidents ir patiess latviešu tautas draugs, Savienotās Valstis aizvien rūpējušās par apspiesto latviešu atbrīvošanu, un transatlantiskās saites nekad nav tik nesaraujamas, lai nevarētu siet vēl nesaraujamākas.

Turklāt tuvāka pazīšanās nepieciešama kaut tādēļ, lai ambiciozais vašingtonietis neputrotu Baltijas un Balkānu valstis, pārmetot mums Dienvidslāvijas sagraušanu.

Mūsu zemē trampistu kustība ir visai izplatīta, taču eksistē gandrīz kā nelegālisti, puspagrīdes apstākļos riskējot, ka mediju neobjektivitātes un visuresošo Trampa līdz sarkankvēlei nokaitēto ienaidnieku histērijas dēļ saņems smagas apsūdzības rakstus neiecietībā, liberālu vērtību režīma demontāžā un vēl septiņos nāves grēkos.

Drosmīgākie Trampa piekritēji, kas iznāks no skapja, meklējami latviešu politiķu, klasisko vērtību piekritēju aprindās. Pirmām kārtām raugāmies mūsu hārvardiešu Denjēla Pavļuta un Martina Bondara virzienā, kuri ir pateicīgi Amerikai par efeju līgas izglītību un kuri būtu pamatlicēji Trampa fanklubam. Privātos kontaktus ar ASV prezidentu kādā bezmiega naktī elektroniski un telefoniski mēģināja uztaustīt kinoaktieris un kinologs Artuss Kaimiņš, taču Baltais nams “Suņubūdas” saimniekam neatbildēja. Laikam nebija uz viena viļņa. Konservatīvo saspēlei Saeimā ir arī paveci DDD avīzes lasītāji, rūdīti nacionālisti, dedzīga jaunatne no pepsikolas paaudzes, kam ASV prezidents ir simpātija un radniecīga dvēsele.

Trampistiem Saeimā uzreiz jāprojicējas kā autoritatīvai, reprezentablai organizācijai. Būtiski, ka vadībā līdzdarbotos nule ievēlētā prezidija pārstāve, kaut vai sekretāra biedre no “Par” Marija Golubeva. Nosebojuši Latvijas parlamentāri tomēr sistu pušu igauņus, nodibinājumu nosaucot “Donalda un Melānijas draugu grupa”. Grupas sanāksmēs varētu lasīt referātus par izcilās personības Trampa lomu vēsturē, sagatavot pamatnostādnes cīņai ar politkorektumu un multikulturālismu. Kolektīvas izklaides formas saviesībās Trampa atbalstītāji uzaicinātu Saeimas sieviešu sekcijas partneres, lai pat kreiso uzskatu beibes mājupceļā no kantri dānsinga vakara mēļotu – oi, super, kā mani sagrieza virpulī! Nopietni vīri pie džimbim glāzes, protams, apspriestu Monro doktrīnu, covfefe un drošības politikas jautājumu.

Saistītie raksti
Pēc pasignalizēšanas par Trampa sabiedroto pulcēšanos man jau zvanīja amerikāņu vēstniece – “good boys! Well done!”

Dolāru palīdzības maksājums no Federālo rezervju fonda ir ceļā. Trampa boifrendi Latvijā algā nesaņems vairāk kā indīgu šmakstināšanu, satrakojušos apaču apšaudi ar bultām no sorosītu preses, neatkarīgo dienas avīžu un TV kanālu puses. Toties aiz okeāna – varbūt mūsu delegāciju Ovālajā kabinetā neielaidīs pat pa sētas pusi, bet, uzrādot “Friends club” apliecību, ierādīs naktsmājas “Trump Tower” pieczvaigžņu hotelī.

LA.lv