Pasaulē

Trampa ekspadomniekam izvirzītas apsūdzības 0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Bijušajam ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomniekam Maiklam Flinnam ceturtdien izvirzītas apsūdzības nepatiesas liecības došanā par viņa sakariem ar Krieviju.

Atvaļinātajam ģenerālleitnantam Flinnam izvirzītas apsūdzības nepatiesas liecības došanā par privātām sarunām ar Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku, kurās runāts par Savienoto Valstu sankcijām pret Krieviju, norādīts tiesas dokumentos.

Gaidāms, ka Flinns piektdien ieradīsies tiesā saistībā ar apsūdzībām “nepatiesa, melīga un krāpnieciska attēlojuma” sniegšanā Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB).

Flinns bija spiests atkāpties no amata Baltajā namā tikai dažas nedēļas pēc darba uzsākšanas 20.janvārī, jo bija sniedzis melīgas liecības par saviem kontaktiem ar Krievijas vēstnieku.

Īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšana jau novedusi pie Trampa bijušā kampaņas vadītāja Pola Manaforta un viņa kādreizējā biznesa partnera Rika Geitsa aizturēšanas. Viņiem izvirzītas apsūdzības par sazvērestību pret Savienotajām Valstīm un naudas atmazgāšanu.

Aizturēts arī Trampa padomnieks priekšvēlēšanu kampaņas laikā Džordžs Papadopuls, kurš atzinies, ka melojis FIB izmeklēšanā.

LA.lv