×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. janvāris, 2018
Drukāt

Valdis Krastiņš: Trampa gads (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Uz žurnāla “The Economist” jaunākā numura vāka redzams Tramps bērna ratiņos, priecīgs un smaidīgs, ar burgeru rokā, ar rotaļlietu kasti, kurā kodolraķetes.

Tas Trampa prezidentūras pirmā gada noslēgumā. Vēlos te arī atgādināt, ka pāvests Francisks nupat izteicis bažas par to, ka esam tik tuvu atomkara iespējamībai kā vēl nekad. Kas to visu izraisījis?

Atbilde īsa: amerikāņu vēlētāji. Lielai daļai šo vēlētāju bija apnikuši runu un strīdu plūdi Vašingtonas politiskajā elitē. Viņi uzskatīja, ka Hilarijas Klintones prezidentūra būtu šīs situācijas turpinājums, ka turpinātos inteliģentā Baraka Obamas lielisko runu, bet vājo darbību periods. Vēlētāji vēlējās darbus, un to viņiem solīja Tramps. Nost ar eliti, nost ar imigrantiem, nost ar meksikāņiem, kuri plūst pāri ASV robežai! Te būs mūris, ko apmaksās Meksikas valdība! Uz šo solījumu viļņa Tramps iepeldēja Baltajā namā.

Kas noticis viņa valdīšanas pirmajā gadā? Aiz Trampa muguras un ar viņa svētību republikāņi realizē savu ideoloģisko pro-grammu, kuras pamatā ir jebkuras valsts organizētas palīdzības un atbalsta noliegums. Katrs pats lai kārpās, kā prot, lai meklē ceļu savu vajadzību apmierināšanai! Kopumā republikāņi ideoloģiski atkāpjas tālā pagātnē, “mežonīgo rietumu” laikmetā, ignorējot 21. gadsimta tendences.

Ārpolitikā ASV zaudējusi daudz, jo Trampam nav nekādu vērtību, ko viņš vēlas aizstāvēt: draudzējas ar diktatoriem, nekad nerunā par cilvēktiesībām. Būs ļoti grūti atjaunot ASV kā vadošās lielvalsts lomu.

Ekonomiskā ziņā Tramps samazinājis nodokļus bagātajiem, līdz ar to palielinot valsts parādu, un peld uz pasaules saimnieciskās dzīves uzplaukuma viļņa. Republikāņiem var draudēt vairākuma zaudēšana ASV Senātā un Pārstāvju palātā šī gada novembra vēlēšanās. Kas tad notiktu ar Trampu? Pat pašiem republikāņiem, šķiet, kļūst skaidrs, ka šis cilvēks nedara godu ASV prezidenta postenim. Labi būtu, ja viņam savā neapdomībā vismaz neizdotos iegrūst cilvēci atomkara šausmās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vecais intigrants Latvijas Konservatorijā nevienam citam nepiedod to, kas pašam nepatīk. Jau savlaik iebildis pret jebkuru, kurš nav tāds, kā pašam Krastiņam patīk.Un ja nepatiku nepieņem, tad Krstiņu “represē” ………..Ventis Zilberts tādējādi bija ( ironiski TV) “smalkais stilists”…………. Tramps- bez ideāliem. Valdim pašam ir kādi ideāli?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGAD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 4. ekonomika aug bezdarbs krit suni rej pec pasutijuma
  rej r

 5. Bet amerikani neemigre un laimi svesas zemes nemekle.

 6. Bet man Tramps patīk – ko solīja vēlētājiem, to pilda. Solīja viņš daudz un tas ir vajadzīgs jebkurai valstij, ja grib būt normāla valsts. Rietumu lielvalstu mīkstčaulība, viņu politiķu varas- un naudaskāre, ir novedusi pasauli bīstamā situācijā: Eiropa tiešā vārda nozīmē tiek musulmanizēta, Krievija, Irāna, pat trūcīgā Ziemeļkoreja, JAU nosaka psiholoģisko, un ne tikai psiholoģisko, klimatu pasaulē. Daudzi, pat cienījamais šī raksta autors, uzskata, ka Tramps ir pasaules drauds. Bet kas DAUDZKĀRT ir piedraudējis pasaulei ar kodolieroču pielietošanu Krimas, Antarktikas, pat savu naftas un gāzes resursu it kā aizstāvībai, ar kodolierošu izmantošanu? Krievija ne tikai piedraud, bet milzīgos tempos bruņojas – ražo jaunas mazgabarīta atombumbas un raķetes, kuras IT KĀ nepārkāpkot līgumsaistības. Putina Krievija REĀLI paplašina savu teritoriju (Krima, Abrene, iespējams Donbass) un ietekmi kaimiņvalstīs (Abhāzija, Piedņestra, D/Osetija u.c.). Jau pat “atgriež” Latvijā savu ieroci – Ždanoku. KF esot uzņēmusi savā saimē Krimu atbilstoši visām starptautiskajām normām! Un to ne pārāk enerģiski apstrīd pat MŪSU politiķi un politologi!!! Irānā atklāti paziņoja, ka Izraila būs iegrūsta jūrā, kad tikai to spēs izpildīt fiziski. Krievija, Ķīna, Irāna, Z/Koreja un dažas citas atklāti un bezkaunīgi grauj pieņemto pasaules kārtību. Tāpēc Trampa ārpolitiku un mūsdienīgu ieroču un sistēmu izstrādāšanu atbalstu. Labi vien ir, ka ASV militārais budžets jau sasniedz 700 mljd/$. Tramps attaisno veco gudrību – ja gribi mieru, gatavojies karam. Trampa nodokļu politika ir vērsta uz 4 (četru) triljonu $ atgriešanu mājās. Tā ir izveidojies, ka tikai ASV var DAĻĒJI savaldīt starptautiskos bandītus un huligānos. Vai tiešām negrauj valstu ekonomiku ieviestā ofšoru politika? Tas lielā mērā attiecas uz Latviju. Lembergs, Šķēle, Šlesers kur maksā lielu daļu nodokļu? Kur ir viņu ražojošie uzņēmumi? Viņi pat centus neatmet pat ziedojumiem! Tikai Savicki un Teterevus zinām kā sponsorus un mecenātus. Mūsu oligarhi un bagātnieki nodarbojas tikai ar tautas nopelnītās naudas sadalīšanu saviem bērniem un tuviniekiem. Ja veiksies Trampam, automātiski būs labāk mums. Tāds ir mans viedoklis kuram Streips un daudzi citi zinīši kategoriski nepiekritīs. Lai tā ir.

 7. Tik stulbu un dezinformejosu rakstu vel nebiju lasijis. Kur skatas Latvijas avize publicedama sos propagandas melus!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+