Pasaulē
Citur

Trampa kampaņas vadītāja prāvas liecinieks atzīstas noziegumos1

Foto – AFP/LETA

Svarīgs ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas vadītāja Pola Manaforta prāvas liecinieks pirmdien tiesas sēdē federālajā tiesā netālu no Vašingtonas atzinās vairākos noziegumos.

Riks Geitss, kurš ir strādājis Manaforta politisko konsultāciju firmā, atbildēja ar “jā”, kad tiesnesis Gregs Anderss viņam vaicāja, vai viņš ir pastrādājis noziegumus kopā ar Manafortu.

Geitss aprakstīja vairākus noziegumus, kurus viņš pastrādājis ar Manafortu, arī ka viņam bijusi slepena noruna viltot Manaforta nodokļu deklarāciju.

Manaforts licis kā aizdevumus, nevis ienākumus, reģistrēt pārskaitījumus no ārvalstu banku kontiem, lai samazinātu savus ienākumu nodokļus, liecināja Geitss.

Viņš gan atzina, ka arī pats zadzis no Manaforta, iesniedzot nepatiesus ziņojumus par izdevumiem.

Geitss jau februārī, panākot vienošanos ar īpašo prokuroru Robertu Milleru, kas izmeklē apsūdzības par Krievijas iejaukšanos ASV 2016.gada vēlēšanās, atzina vainu apsūdzībās par noziedzīgu norunu un melīgu liecību sniegšanu.

Viņš skaidri apliecinājis, ka liecina pret Manafortu cerībā, ka viņam tiks samazināts cietumsods, vēstīja laikraksts “The Washington Post”.

Manafortam prāvā Aleksandrijā, Virdžīnijas štatā, celtas apsūdzības 18 punktos par izvairīšanos ar nodokļiem un krāpšanos banku darījumos. Viņš tiek apsūdzēts, ka slēpis vairākus miljonus dolāru, ko saņēmis par konsultācijām no prokrieviskas Ukrainas partijas.

Manaforts vadīja Trampa priekšvēlēšanu kampaņu mazāk nekā divus mēnešus, līdz 2016.gada augustā plašāka sabiedrība uzzināja par viņa darbošanos Ukrainā.

Viņš ir pirmais apsūdzētais, kas stājas tiesas priekšā īpašā prokurora Millera izmeklēšanas procesa ietvaros. Millers izmeklē Krievijas iejaukšanos ASV 2016.gada vēlēšanās, arī iesējamo Maskavas slepeno saziņu ar Trampa kampaņu.

LA.lv