Pasaulē
Citur

Trampa nacionālās drošības padomnieks Boltons ieradies vizītē Maskavā0


ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons (foto – no kreisās) vizītē Maskavā, 22.10.2018.
ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons (foto – no kreisās) vizītē Maskavā, 22.10.2018.
Foto: LETA/ITAR-TASS

ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons pirmdien Maskavā ticies ar savu Krievijas kolēģi Nikolaju Patruševu, ziņo mediji.

Boltona divu dienu vizīte Maskavā tika ieplānota vēl pirms Tramps sestdien paziņoja par lēmumu izstāties no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT).

Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka sagaida no Boltona paskaidrojumus šajā jautājumā un informāciju par turpmākajiem ASV soļiem.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pirmdien žurnālistiem sacīja, ka prezidents noliedz Trampa apgalvojumus, ka Krievija ir pārkāpusi INFT nosacījumus.

Vašingtona un Maskava ilgstoši apsūdzējušas viena otru INFT pārkāpšanā. Piemēram, ASV uzskata, ka Krievija līgumu pārkāpusi, izstrādājot spārnoto raķeti 9M729.

Peskovs sacīja, ka ASV izstāšanās no līguma padarīs pasauli par daudz bīstamāku vietu.

Saistītie raksti

Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju 1987.gadā Vašingtonā parakstīja toreizējais ASV prezidents Ronalds Reigans un Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs.

Atbilstoši līgumam abas puses iznīcināja gan nukleārās, gan konvencionālās raķetes ar tuvu darbības rādiusu (500 – 1000 kilometri) un vidēju darbības rādiusu (1000 – 5500 kilometri), kā arī šo raķešu palaišanas iekārtas. Raķešu iznīcināšana tika pabeigta 1991.gadā, un pavisam tika iznīcinātas 2692 raķetes. Līgums neattiecas uz jūrā bāzētajām raķetēm.

LA.lv