Pasaulē

Trampa palīgiem bijuši “vairākkārtēji kontakti” ar Krievijas izlūkdienestiem 0

Pirmdien no amata atkāpās Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Maikls Flinns, kurš 2015.gadā sēdēja pie viena galdiņa ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, atzīmējot 10 gadu kopš Russia Today darbības. Reuters/LETA

Pēdējā gada laikā pirms ASV prezidenta vēlēšanām Donalda Trampa kompanjoniem, arī kampaņas padomniekiem, bijuši “vairākkārtēji kontakti” ar Krievijas izlūkdienestu augsta ranga darbiniekiem, vēsta laikraksts “New York Times”.

Krievija laikraksta ziņoto trešdien noliegusi, paziņojot, ka šī informācija nav patiesa un ir safabricēta.

Izdevums atsaucas uz bijušajām un pašreizējām ASV amatpersonām, kā arī norāda uz telefonsarunu ierakstiem un pārtvertajām sarunām, kas figurē Federālā Izmeklēšanas biroja lietā par Trampa kompanjonu sakariem ar Krievijas valdību.

Amatpersonas gan atzinušas – līdz šim nav redzējušas pierādījumus tam, ka Trampa kampaņas cilvēki būtu sadarbojušies Krieviju “datorsistēmu uzlaušanā vai citos centienos ietekmēt vēlēšanas”.

Šie kontakti tomēr raisījuši bažas izlūkdienestos un tiesībsargājošajās struktūrās “daļēji arī kontaktu daudzuma dēļ laikā, kad Tramps cildinoši izteicies” par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Trampa kampaņas vadītājs Pols Manaforts bijis viens no tiem, kas ticis identificēts pārtvertajās sarunās, sacīja amatpersonas. Citu šajā lietā iejaukto vārdus tās nevēlējās atklāt.

Saistītie raksti

“Neticiet laikraksta ziņotajam, pašreiz to ir ļoti grūti nošķirt no meliem un safabricējumiem,” preses konferencē Maskavā paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Norādot uz “New York Times” citēto avotu anonimitāti, Peskovs sacīja, ka, “iespējams, pienācis laiks kādam izteikties par to visu atklāti”.

“Ja neiebilstat, pagaidīsim un neticēsim anonīmai informācijai,” uzsvēra Peskovs.

LA.lv