Latvijā
Politika

Trampa praktiskā valoda un divdomīgie komplimenti6

Foto no Valsts prezidenta mājas lapas www.president.lv

“Mūsu diplomātijas panākums jau vien ir, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam un Baltijas prezidentiem notiek reāla tikšanās,” uzsver Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks, ASV Politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Trampa uzrunā Baltijas valstu prezidentiem bijis pamanāms, ka ASV prezidents par Baltijas valstīm runājis kā par sabiedrotajiem un pieminējis NATO, kas vērtējams kā Trampa atbalsts aliansei.

Hiršs vērtē, ka ar Trampu Baltijas valstu prezidenti esot runājuši viņa praktiskajā valodā. “Latvijas prezidents Raimonds Vējonis paspīdēja, uzsverot, ka Latvijas uzņēmumi piedāvā 2000 darba vietu ASV pilsoņiem. Igaunijas prezidente runāja par igauņu dalību starptautiskajās misijās,” komentēja Hiršs.

Pēc viņa vārdiem tikšanās Baltijas valstīm devusi divus ieguvumus – simbolisku žestu pasaulei, ka Tramps ir kopā ar Baltijas valstīm, kā arī iespēju Latvijai, Lietuvai un Igaunijai pareklamēt sevi. Piemēram, lietuvieši, varēja atgādināt par darījumiem ar sašķidrināto gāzi.

Hiršs gan norādīja, ka Tramps esot nekonkrēti pieteicis Baltijas valstu prezidentus. “Tas skaidrojams, ka Tramps reizēm nemēdz izlasīt savu palīgu sagatavotās piezīmes,” piebilda Hiršs. Kopumā gan tikšanās ritējusi gludi, Tramps pieturējies pie asistentu sagatavotās tikšanās gaitas.

“No Trampa nedzirdējām uzslavas par Baltijas valstu demokrātijas sasniegumiem. Par to Baltijas valstis parasti Rietumos slavē, to darījuši iepriekšējie ASV prezidenti. Tomēr jāatceras, ka komunicēt par demokrātiju un to izcelt nav raksturīgs Trampam,” vienlaikus atzina Hiršs.

Vakar prezidentu preses konferences beigās Tramps lūdza Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim izvēlēties nākamo reportieri, kurš uzdos jautājumu, un izspēlēja sev pierasto “viltus ziņu” kārti. “Izvēlieties reportieri. Jūs varat izvēlēties reportieri, ideālā gadījumā Baltijas valstu pārstāvi. Īstas ziņas, nevis viltus ziņas,” izteicās Tramps, kas redzams arī preses konferences beigās.

Saistītie raksti

Sociālajos tīklos parādījās spriedumi, ka Tramps Baltijas valstu medijus atzinis par uzticamiem. “Tas, ka priekš Trampa neesam “viltus ziņas” ir divdomīgs kompliments. Par to priecāties vispār nevajadzētu”.

ASV Baltijas valstīm novirzīs trīs miljonus dolāru, lai stiprinātu medijus cīņā ar dezinformāciju.

LA.lv