×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. oktobris, 2017
Drukāt

Trampa runai īpašs krieviskais “tulkojums” (18)

tramps

Sensacionāls paziņojums, ka Amerikas prezidents atzinis Krimas un Donbasa atdalīšanos no Ukrainas septembra nogalē un oktobra sākumā cirkulēja dažos Krievijas un Ukrainas medijos. Kā pamatojums izmantoti visai īpatnēji traktēti ASV prezidenta Donalda Trampa ANO runas fragmenti.

Izcelsme un izplatība 

Ziņa parādījās nākamā dienā pēc Donalda Trampa 20. septembrī teiktās runas ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesijā. Vispirms to ievietoja portāls “Russkaja vesna” (rusnext.ru), tad naski pārtvēra “Rossijskaja gazeta” un pēc tam jau arī vairāki citi mediji.

Šāda rakstura ziņas Krievijas masu medijos parādās visai regulāri, vienīgi politiķi, kuri it kā atzinuši Krimas pievienošanu Krievijai, ir krietni sīkāka “kalibra” salīdzinājumā ar ASV prezidentu. Tiek ziņots, ka Krimu apmeklējuši dažu valstu parlamentārieši, pašvaldību delegācijas, uzņēmēji, pat karaļnamu pārstāvji, ka bērni no visas pasaules atpūšas “Artekā” un tamlīdzīgi. Katra šāda ziņa tiek uzpūsta līdz milzu nozīmības apmēriem, tā teikt, vēl mazliet, mazliet un Krima tiks atzīta par neatņemamu Krievijas sastāvdaļu. Bet patiesība ir tāda, ka neviena oficiāla Rietumu valdību amatpersona nav viesojusies Krimā, nemaz nerunājot par oficiālu aneksijas atzīšanu. Pussalas okupāciju un aneksiju pagaidām oficiāli atzinušas vien Afganistāna, Bolīvija, Kirgizstāna, Kuba, Nikaragva, Sīrija, Sudāna, Venecuēla, Ziemeļkoreja un Zimbabve. Arī četras valstis, kas nav ANO locekles, – Abhāzija, Kalnu Karabaha, Piedņestra un Ziemeļosetija. Interesanta kompānija, kas runā jau pati par sevi.

Cik nozīmīga un tālredzīga ir šāda nostāja, liecina Latvijas un pārējo Baltijas valstu gadījums. Konsekventi realizētā Rietumu (vispirms jau ASV un Lielbritānijas) Baltijas valstu aneksijas neatzīšanas politika vainagojās panākumiem pēc 50 gadus ilgas okupācijas, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai atgūstot neatkarību.

tramps_11Atmaskojums 

Krieviem ir trāpīgs teiciens – “gribēt jau nav kaitīgi”. To parasti lieto ironiskā nozīmē, lai raksturotu kādas mazliet dīvainas un nepiepildāmas ilgas. Izskatās, ka šoreiz tā būs atgadījies ar Trampa runas interpretāciju. Viltus ziņu nav grūti atmaskot. Ilustrācijai ielūkosimies vienā no avotiem – “Rossij-skaja gazeta”. Tā atsaucas uz Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova vārdiem, ka “no Trampa runas izriet, ka ASV turpmāk nemēģinās piespiest sekot vienam vai otram ceļam, ka tā cienīs tautu izdarītās izvēles”, tāpat “Tramps esot ļoti spēcīgi formulējis suverenitātes principu starptautiskajās attiecībās”. Citējusi Lavrovu, “Rossijskaja gazeta” secina: “Tas nozīmē, ka Baltais nams atzīst Krimas iedzīvotāju izvēli pievienoties Krievijai un Donbasa lēmumu izveidot Doņeckas un Luhanskas tautas republikas.”

Tramps patiešām runājis par tautu tiesībām, taču Krima šeit ir pievilkta “aiz matiem”. Jābūt ļoti lielai iztēlei, lai šajos vārdos saskatītu Krimas atzīšanu. Tas, ko savā runā esot vēlējies pateikt Tramps, – ASV turpmāk necentīsies mainīt politiskos režīmus tālās pasaules malās. Bet “suverenitātes principa ievērošana starptautiskajās attiecībās”, ko piemin Sergejs Lavrovs, patiesībā nozīmē Krimas aneksijas neatzīšanu!

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Juri Lorenc, starp citu: Abhāzija nav valsts, bet gan okupēta Gruzijas daļa. Der atcerēties, ka Krievijas okupācijā joprojām atrodas vairāk nekā ceturtdaļa Gruzijas teritorijas, un turpmāk neizplatīt okupantiem tīkamus melus.

 2. KAUTKĀDS MURGS .

 3. Ceru, ka īpašs tulkojums būs arī tiešraidē no tiesaszāles kur tiesās Hilariju Klintoni par kukuļdošanu un politiskās ietekmes tirgošanu.

  Ai paga – tie ir Latvijas “mēdiji” – kāds naivums tiem taču ir tikai jāprot tulkot.

 4. Ahā, LA nepublicē komentārus, kas nesaskan ar rietumu masu mēdiju viedokli? Nu ko, tā turpiniet! Ar cenzūras palīdzību atbalstīsim vārda un sirdsapziņas brīvību!!!

  • …Albinosija…. Pindosija…!! Toties PSRS – viss kā vajag,kārtīgi un pamatīgi ar lieliem burtiem.
   Tas ir tavs “viedoklis” kuru nepublicē?

 5. Konsekventi realizētā Rietumu (vispirms jau ASV un Lielbritānijas) Baltijas valstu aneksijas neatzīšanas politika vainagojās panākumiem pēc 50 gadus ilgas okupācijas, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai atgūstot neatkarību.
  ——————————————————
  Nu šitas ir apgalvojums. Varētu smieties, taču smieklīgi nav. Rietumu konsekventā Baltijas valstu aneksijas “neatzīšana” tā visai dīvaini izpaudās rietumu valstu politikā. Nekad rietumi neaicināja PSRS atgriezt Baltijas valstīm neatkarību. Vēl vairāk – Albinosija pievāca Baltijas valstu visas zelta rezerves, kuras atradās Albinosijas bankās. Pindosija izrīkojās tā pat ar tām Baltijas valstu zelta rezervēm, kuras bija Pindosijas bankās. Šāds solis pats par sevi jau norāda, ka Albinosija un Pindosija atzīst Baltijas valstu aneksiju un pat neko nedomā pat par, tik vien kā, oficiāla protesta izteikšanu PSRS. Tā ka tā konsekventā aneksijas neatzīšana tāds mīts vien ir un ir izdomāts tikai, lai pasaules acīs izskatītos kaut cik pieņemami.

 6. … Lavrovs un vinam padotie ‘trolli’ it ka izliekas esam gudri, trollejot… bet cik ilgi ta var melot pirms to deguni pieaugs pat garaki ka Pinokio klasiskais … ?!

  … Eh, grafisto … mundo cane ?!

 7. lavize ir valdpartijas -eeslukaste, un sssssssssssshitie uz stundaam uz komentiem dieneetaaji ir ……… santehnikjiem klaat nestaav 🙂

 8. laviize ir piepartijvladiibas meeslukaste 🙂

 9. > JURIS LORENCSJURIS LORENCS

  – Centramozga !
  Ko ta – lavizes obermozguljus … un cenzoriju caursist nevar … NOZHEELOJAMIIBA .

 10. > JURIS LORENCSJURIS LORENCS

  – Centramozga !

 11. divas EU parlamentālietes Krimu apmeklēja-LVždanok,ESTždanok…

 12. A “tulkojums” ot LA razve luchshe?! Tochno takaja ze propagandistkaja purga!
  Tot bred, kotorij idjot ot Trampa, daze v samoj Amerike vse ponimajut po raznomu! Da on sam zebja ne ponimajet inogda.

  • Of course, much better and democratic than your Kremlin sluts. You’re a thief and plagiarist!

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj!
    You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

    • Lūdzu Latvijas avīzes redaktorus dzēst “grafists.” komentārus. Kā jau vairākkārt norādīju par viņa necenzēto vārdu lietošanu, viņš to negrib ņemt vērā. Tagad atkal: „Prekrati vorovatj chuzije niki, suka!, …bitch!” – Domāju ka daudzi komentatori arī būs par kulturālu portāla vidi.

Draugiem Facebook Twitter Google+