Pasaulē
Citur

Trampa šaubīgie darījumi “Deutsche Bank”0


ASV prezidents Donalds Tramps un viņa ģimenes locekļi ir iesūdzējuši tiesā “Deutsche Bank” Ņujorkas filiāli (attēlā: tās galvenā mītne Volstrītā), lai mēģinātu bloķēt bankas dokumentu izdošanu Kongresa komisijai.
ASV prezidents Donalds Tramps un viņa ģimenes locekļi ir iesūdzējuši tiesā “Deutsche Bank” Ņujorkas filiāli (attēlā: tās galvenā mītne Volstrītā), lai mēģinātu bloķēt bankas dokumentu izdošanu Kongresa komisijai.
Foto: Spencer Platt/AFP/SCANPIX/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps asi kritizējis laikrakstu “The New York Times”, kas pavēstījis, ka naudas atmazgāšanas apkarošanas speciālisti Vācijas bankā “Deutsche Bank” 2016. un 2017. gadā ir atklājuši virkni aizdomīgu darījumu, kas saistīti ar Trampu un viņa znotu Džaredu Kušneru, un ieteikuši tos izskatīt ASV Federālajam finanšu noziegumu pārraudzības birojam.

 

Tramps visā vaino medijus

“Deutsche Bank” vadība noraidīja savu darbinieku ieteikumu, un informācija par aizdomīgajiem darījumiem netika publiskota, atzīmē “NYT”. Prezidentu Trampu īpaši sadusmojis laikrakstā izteiktais apgalvojums, ka atšķirībā no “Deutsche Bank” “vairākums Volstrīta banku apturēja darījumu kārtošanu ar viņu”.

“Neveiksmīgā “The New York Times” (tā nomirs, kad es atstāšu amatu pēc sešiem gadiem) un citi viltus ziņu mediji raksta nepatiesus stāstus, ka es neizmantojot daudz banku, jo tās negrib sadarboties ar mani,” Tramps vēstīja tvitera vietnē. “Tā nav!” viņš apgalvoja, “jo man nav vajadzīga nauda. Ļoti vecmodīgi, bet patiesi. Kad jums nav vajadzīga nauda, jums nav vajadzīgas bankas. Bankas man vienmēr bijušas pieejamas, jo tās grib pelnīt naudu,” skaidroja Tramps.

Prezidents bez pierādījumiem apsūdzēja laikrakstu “NYT” izdomātu avotu lietošanā, lai mēģinātu viņu pazemot.

Viņš atkārtoja savu agrāk izmantoto uzbrukuma taktiku, apgalvojot, ka “viltus ziņas ir mediju galvenais stāsts un mediji ir īstenais tautas ienaidnieks!”

“Tagad jaunais stāsts ir par to, ka Tramps sapelnījis daudz naudas un visu pērk par skaidru naudu, tāpēc viņam nevajag bankas,” nerimās prezidents.

“Kur viņš dabūja visu šo naudu? Vai tā būtu Krievija? Nē, es izveidoju plašu biznesu un man nevajadzēja bankas, bet, ja vajadzētu, tās sadarbotos,” apgalvoja Tramps, uzslavējot “Deutsche Bank” Ņujorkas filiāli kā “ļoti labu un augsti profesionālu partneri”. “Jebkura banka būtu priecīga saņemt manu naudu,” teica prezidents.

“DB” veicot ar Trampu saistītus darījumus, uz to vairākkārt ir reaģējusi bankā uzstādītā sistēma nelikumīgu darbību atklāšanai, bet par to nekad netika ziņots varas iestādēm, vēsta “NYT”. Ir tikuši atklāti finanšu darījumi starp Džaredam Kušneram piederošām firmām un Krievijas pārstāvjiem. ASV Federālais regulators jau agrāk pieķēris “DB” miljardiem dolāru atmazgāšanā, taču bankas ierēdņu ziņojums par varbūtējām nelikumībām tika noklusēts.

 

Kongress izmeklē Trampa darījumus

Trampa vētrainā reakcija uz ziņojumiem par viņa darījumiem ar “Deutsche Bank” sakrīt ar Kongresa centieniem saņemt informāciju par viņa nodokļu deklarāciju un banku rēķiniem. Aprīlī Kongresa Pārstāvju palātas Izlūkošanas komiteja un Finanšu lietu komiteja nosūtīja orderi “DB” Ņujorkas filiālei, lai saņemtu dokumentus, kas saistīti ar jebkādu aizdomīgu darbību atklāšanu Trampa privātajos un biznesa rēķinos kopš 2010. gada.

Tramps un viņa ģimenes locekļi ir iesūdzējuši tiesā “DB”, lai mēģinātu bloķēt tās dokumentu izdošanu Kongresa likumdevējiem.

Saistītie raksti

Lai gan Tramps savulaik apsolīja publiskot savu nodokļu deklarāciju, vēlāk viņš atteicās to darīt, apgalvojot, ka viņa rēķini vēl tiekot pārbaudīti. Kā liecina laikraksta “The New York Times” rīcībā nonākušās Trampa nodokļu deklarācijas par laikposmu no 1985. līdz 1994. gadam, savā biznesā viņš ir zaudējis vairāk nekā vienu miljardu dolāru un astoņus gadus nodokļos nav maksājis ne centa.

Finanšu ekspertu ieskatā, Tramps varēja atļauties zaudēt tik daudz naudas, jo tās lielākā daļa piederēja bankām un to akcionāriem, kas sagādāja naudu viņa darījumiem. Kā atzīmē ASV mediji, Trampam bija iespēja izmantot tēva naudu, lai nodotos greznai dzīvei.

LA.lv