×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

Tramps: ANO ir klubs, kur “cilvēki labi pavada laiku” (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pāris dienas pēc tam, kad ANO Drošības padome pieņēma ebreju kolonistu apmetņu būvniecību palestīniešu teritorijās nosodošu rezolūciju, jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien apšaubīja ANO efektivitāti, norādot, ka tas ir klubs, kurā cilvēki labi pavada laiku.

Tramps tviterī ierakstīja, ka ANO ir “tik liels potenciāls”, bet tā kļuvusi “vienkārši par klubu, kur cilvēki sanāk, sarunājas un labi pavada laiku. Cik skumji”.

Jau vēstīts, ka ANO Drošības padome piektdien pieņēma rezolūciju, kurā pieprasīts Izraēlai apturēt ebreju apmetņu būvniecību palestīniešu teritorijās.

Rezolūciju izdevās pieņemt, jo ASV negaidīti atteicās izmantot savas veto tiesības Drošības padomē šīs rezolūcijas bloķēšanai.

ASV, atturoties un neizmantojot veto tiesības, deva iespēju pirmoreiz kopš 1979.gada pieņemt ANO rezolūciju, kurā ir nosodīta Izraēlas apmetņu politika okupētajās palestīniešu teritorijās.

Rezolūciju atbalstīja 14 no 15 Drošības padomes loceklēm. Balsojumā atturējās vienīgi ASV, kas apmetņu celtniecību gan neatbalsta, bet parasti izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu Izraēlu nosodošas rezolūcijas, skaidrojot, ka Izraēlas un palestīniešu domstarpības jārisina sarunu ceļā.

ASV vēstniece ANO Samanta Pauere skaidroja ASV atturēšanos ar bažām, ka ebreju apmetņu paplašināšana apdraud iespēju panākt mieru ar palestīniešu valsts izveidošanu līdzās Izraēlai. Ebreju apmetnes tiek celtas teritorijā, kuru palestīnieši uzskata par savas nākotnes valsts daļu.

Izraēlas centienus savukārt atbalstīja jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, kas uz balsojuma rezultātu reaģēja ar tvītu, kurā solīja, ka “attiecībā uz ANO situācija būs citāda pēc 20.janvāra,” tātad pēc viņa inaugurācijas ASV prezidenta amatā.

Tramps intervijā aģentūrai AP pērnā gada decembrī uzsvēra, ka Izraēlas un palestīniešu jautājumā vēlas būt “ļoti neitrāls”. Tomēr prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā viņa izteikumi kļuva aizvien vairāk draudzīgāki Izraēlai.

ASV uzlika veto līdzīgai rezolūcijai 2011.gadā, un tas bija vienīgais Obamas administrācijas veto ANO Drošības padomē.

Vašingtona ir 30 reizes izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu ANO Drošības padomes rezolūciju pieņemšanu par Izraēlu un palestīniešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ANO ir oficiāla iespēja zaļi dzīvot uz citu rēķina, neko nedarot un ne par ko neatbildot. Tur nu Trampam pilnīga taisnība

    • Tādu, kas domā ka citi “zaļi dzīvo, neko nedarot” bet viņš smagi rukā atbilstoši nenovērtēts, nav mazums šajā pasaulē.

  2. Diemžēl Trampam taisnība – slaktiņi Āfrikā, kariņi Tuvajos austrumos, organīzētie bēgļi uz Eiropu un ko tad ANO ? Atcerieties padevīgo ANO karaspēku un organizēto slaktiņu Dienvidslāvijas Srebrenicā-
    ” ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans šo nosauca par smagāko noziegumu Eiropā kopš Otrā pasaules kara beigām. Slaktiņā piedalījās arī Serbijas paramilitārā vienība “Skorpioni”, kā arī daži simti brīvprātīgo no Ukrainas un Krievijas.
    1993. gada aprīlī ANO paziņoja, ka Srebrenica ir droša vieta, kur nenotiek karadarbība. Tomēr 1995. gada jūlijā ANO Aizsardzības spēki, kas sastāvēja no 400 vīrus liela nīderlandiešu miera uzturētāju kontingenta, neaizkavēja Serbu Republikas armijai ieņemt pilsētu un uzsākt slaktiņu.”

Draugiem Facebook Twitter Google+