Pasaulē
Citur

Tramps apsūdz Ķīnu Klintones e-pastu uzlaušanā0


Arhīva foto. ASV prezidents Donalds Tramps un Hilarija Klintone.
Arhīva foto. ASV prezidents Donalds Tramps un Hilarija Klintone.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien apsūdzēja Ķīnu, ka tā uzlauzusi viņa bijušās vēlēšanu sāncenses Hilarijas Klintones e-pastus, tiesa gan nesniedzot nekādus pierādījumus šīm apsūdzībām.

“Hilarijas Klintones e-pastus, daudzos no kuriem bija slepena informācija, uzlauza Ķīna,” tviterī īsi pēc pusnakts ierakstījis Tramps.

“Nākamajam solim būtu jābūt no Federālā Izmeklēšanas biroja un Tieslietu ministrijas puses, vai arī pēc visām viņu kļūmēm (Komijs, Makeibs, Stroks, Peidžs, Ors, FISA, “Nomelnošanas dosjē”) viņu reputācija būs zudusi uz mūžīgiem laikiem.”

Tramps, pēc visa spriežot, atsaucās uz pirmdienas publikāciju labējās ievirzes ziņu vietnē “Daily Caller”, kas bija balstīta divu anonīmu avotu teiktajā.

Kā skaidroja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretāre, Ķīna šādus apgalvojumus dzirdējusi jau iepriekš.

“Jūs vaicājat man, vai tā ir patiesība, bet kāds ir jūsu vērtējums? Kādas ir jūsu pirmās sajūtas vai iespaidi,” žurnālistiem preses brīfingā vaicāja Hua Čuņjina.

Saistītie raksti

“Ķīna ir nelokāms kiberdrošības aizstāvis,” sacīja Hua. “Mēs apņēmīgi iebilstam pret jebkuru kiberuzbrukumu un informācijas zādzības formu.”

Tramps jau iepriekš vairākkārt apgalvojis, ka aiz kiberuzbrukumiem Klintonei un demokrātiem varētu būt Ķīna, nevis Krievija, ar šiem pieņēmumiem nonākot pretrunā ar ASV izlūkdienestu secinājumiem.

LA.lv