Pasaulē

Tramps apsver jaunu rīkojumu par imigrāciju 16

Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka viņš apsver jauna izpildrīkojuma parakstīšanu par imigrāciju, kamēr tiesa ir bloķējusi viņa 27.janvārī parakstīto izpildrīkojumu par bēgļu programmas apturēšanu un aizliegumu iebraukt ASV septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem.

Tramps, lidojot uz Floridas štatu, reportieriem prezidenta lidmašīnā “Air Force One” pauda pārliecību, ka viņa administrācija uzvarēs tiesas prāvā par pretrunīgi vērtēto izpildrīkojumu.

“Mums ir arī daudz citu variantu, tostarp pavisam jauna rīkojuma iesniegšana,” sacīja prezidents.

“Mums ir vajadzīgs ātrums drošības apsvērumu dēļ. Tāpēc ir ļoti iespējams, ka mēs to darīsim,” viņš piebilda.

Tramps sacīja, ka jaunais rīkojums varētu “ļoti maz” atšķirties no pirmā. Viņš arī teica, ka varētu rīkoties pirmdien vai otrdien.

“Es gribētu jūs pārsteigt,” piebilda Tramps.

Jau ziņots, ka ASV federālā apelācijas tiesa ceturtdienas vakarā atteicās atjaunot bloķēto prezidenta izpildrīkojumu par bēgļu programmas apturēšanu un aizliegumu iebraukt ASV septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem.

Apelācijas tiesas lēmumu ir iespējams pārsūdzēt ASV Augstākajā tiesā, un Tramps ir apņēmības pilns to darīt.

Federālais apgabala tiesnesis Džeimss Robarts Vašingtonas štata Sietlas pilsētā 3.februārī izdeva rīkojumu, ar kuru ir uz laiku bloķēts prezidenta Donalda Trampa 27.janvāra izpildrīkojums. Tiesnesis pieņēma šādu lēmumu pēc Vašingtonas un Minesotas štatu prasības.

ASV Tieslietu ministrija 4.februāra vakarā aicināja 9.iecirkņa federālo apelācijas tiesu noraidīt šo tiesneša rīkojumu.

Tramps 27.janvārī parakstīja izpildrīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Saskaņā ar šo rīkojumu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Izpildrīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

LA.lv