Pasaulē
Citur

Tramps atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas ieviešanu ES, Meksikai un Kanādai0

Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas ieviešanu Eiropas Savienībai (ES), Meksikai un Kanādai uz 30 dienām, paredzot papildu laiku sarunām.

Vienlaikus ASV prezidenta administrācija norādījusi, ka panākta provizoriska vienošanās par tērauda importa noteikumiem ar Dienvidkoreju, kā arī principiālas vienošanās arī ar Argentīnu, Austrāliju un Brazīliju.

“Šīs vienošanās norāda uz sekmīgu Baltā nama administrācijas stratēģiju sarunās ar tirdzniecības partneriem par taisnīgiem un nacionālās drošības interesēm atbilstošiem nolīgumiem, kas atbilstu tērauda un alumīnija rūpniecības izaicinājumiem,” teikts ASV administrācijas izplatītajā paziņojumā.

Tikmēr ES paziņojusi, ka Vašingtonas lēmums atlikt jauno muitas tarifu piemērošanu uz mēnesi vienīgi novilcina iespējamo transatlantisko tirdzniecības karu un “pagarina nenoteiktību tirgū, kas jau šobrīd ietekmē biznesa lēmumus”. Tā norādījusi, ka Eiropas Savienībai būtu jānosaka paliekošs izņēmums.

“Kā uzticami ASV partneri un draugi mēs neuzturēsim sarunas draudu gaisotnē,” uzsvērusi ES, piebilstot, ka jāpanāk tāda transatlantiskā vienošanās, kas būtu līdzsvarota un abpusēji izdevīga””.

Kā ziņots, Tramps 8.martā parakstīja rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un 10% tarifa piemērošanu alumīnija importam, bet vēlāk atlika šo lēmumu līdz 1.maijam.

LA.lv