Pasaulē
Citur

Tramps atzīst, ka dēls ticies ar Krievijas juristi0


Trampa dēls ar sievu Vanesu
Trampa dēls ar sievu Vanesu
Foto Reuters/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien atzina, ka viņa dēls Ņujorkas Trampa tornī 2016.gadā ticies ar Krievijas juristi, “lai iegūtu informāciju par oponenti”, vienlaikus uzsverot, ka tikšanās bijusi “pilnīgi legāla”.

To, ka tikšanās motīvs bijis iegūt kompromitējošu informāciju par 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanu sāncensi demokrāti Hilariju Klintoni, Tramps tik tieši līdz šim vēl nebija atzinis.

Tvītā prezidents turpināja uzstāt, ka tobrīd par Donalda Trampa juniora tikšanos ar Krievijas juristi Natāliju Veseļņicku, kurai ir saites ar Kremli, neko nav zinājis.

“Tā bija tikšanās, lai iegūtu informāciju par oponenti, pilnīgi legāla, un politikā tā notiek visu laiku, un tā nekur tālāk nenoveda. Es par to nezināju!”

Sanāksmei liela uzmanība pievērsta īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanā par to, vai Trampa komandas cilvēki koordinējuši savas darbības ar Krieviju, lai panāktu, ka 2016.gada vēlēšanu iznākums ir labvēlīgs republikāņiem.

Donalds Tramps juniors sākotnēji presei skaidroja, ka sanāksme primāri bijusi par amerikāņu iespējām adoptēt Krievijas bērnus.

Vēlāk viņš atzina, ka ticies ar Veseļņicku cerībā iegūt kompromitējošu informāciju par Klintoni, vienlaikus norādot, ka šajā jomā nekāda informācija nav iegūta.

LA.lv