×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Tramps Augstākajai tiesai nominē konservatīvo Gorsaču

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien Augstākās tiesas tiesneša amatam, kas bijis vakants teju gadu, nominējis konservatīvo tiesnesi Nīlu Gorsaču. AFP/LETAASV prezidents Donalds Tramps otrdien Augstākās tiesas tiesneša amatam, kas bijis vakants teju gadu, nominējis konservatīvo tiesnesi Nīlu Gorsaču. AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien Augstākās tiesas tiesneša amatam, kas bijis vakants teju gadu, nominējis konservatīvo tiesnesi Nīlu Gorsaču.

49 gadus vecais Gorsačs šobrīd ir tiesnesis ASV Apelāciju tiesas 10.iecirknī, kura jurisdikcijā ir seši ASV rietumu štati. Senāts vienbalsīgi apstiprināja viņa nomināciju šim amatam pirms desmit gadiem.

“Tiesnesim Gorsačam ir izcilas juridiskās dotības, lielisks prāts, un viņš ir izpelnījies abu partiju atbalstu,” norādīja Tramps.

Ja Gorsačs tiks apstiprināts, viņš būs jaunākais Augstākās tiesas tiesnesis. Vecums ir svarīgs faktors, ņemot vērā, ka Augstākās tiesas tiesneši tiek iecelti amatā uz mūžu.

Tramps pauda cerību, ka demokrāti un republikāņi “vienreiz šīs valsts labā” rīkosies saskanīgi un apstiprinās šo kandidātu.

Gorsačs ir “mūsu valsts cilvēks un cilvēks, kas šai valstij ir ļoti vajadzīgs”, norādīja
prezidents.

Tiesa, kas prezidenta Baraka Obamas administrācijas laikā pieņēmusi vairākus vēsturiskus lēmumus, ieskaitot 2015.gada lēmumu par viendzimuma laulību legalizēšanu visā valstī, darbojas astoņu tiesnešu sastāvā, jo Senāts atteicies apstiprināt Obamas izvirzīto kandidātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+