Pasaulē
Citur

Tramps draud ES ar jauniem muitas tarifiem0


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien draudējis piemērot muitas tarifus Eiropas automašīnu importam, ja netiks noslēgts tirdzniecības līgums ar Eiropas Savienību (ES).

“Mēs vedam sarunas. Ja mēs nenoslēgsim līgumu, mēs piemērosim tarifus,” atbildot uz jautājumu par jauniem tarifiem, žurnālistiem sacīja Tramps.

ASV Tirdzniecības ministrija pirms pāris dienām nāca klajā ar ziņojumu, kurā, spriežot pēc avotu sacītā, secinājusi, ka Eiropā ražoto automobiļu imports apdraud valsts nacionālo drošību.

Atsaucoties uz šo ziņojumu, Baltais nams var piemērot muitas tarifus 90 dienu laikā, uz ko Brisele solījusi reaģēt ātri un atbilstoši.

Vašingtona jau izmantojusi nacionālās drošības argumentu, lai piemērotu muitas tarifus tērauda un alumīnija importam, izprovocējot atbildes reakciju no ES, Kanādas, Meksikas un Ķīnas.

Tramps iepriekš izteicies, ka ASV varētu noteikt 25% muitas nodevu Eiropā ražotu automobiļu importam, sevišķi no Vācijas, norādot, ka tas negatīvi ietekmē Savienoto Valstu autoražošanas nozari.

Prezidents trešdien pauda neapmierinātību ar ASV un ES sarunu gaitu, lai gan sarunas vēl nemaz nav sākušās, jo Eiropas Komisijai (EK) jāsaņem atbalsts no bloka dalībvalstīm šādu sarunu sākšanai. ES dalībvalstu tirdzniecības ministri šodien un rīt tiksies Bukarestē, lai apspriestu sarunu priekšlikumu.

Saistītie raksti
ASV un ES ir atšķirīgi viedokļi par to, kas būtu iekļaujams sarunās. ASV vēlas sarunās iekļauta arī lauksaimniecību, ko ES atteikusies darīt.

“Mēs mēģinām panākt vienošanos. Ar viņiem vienoties ir ļoti grūti,” sacīja Tramps, piebilstot, ka ASV bijis grūti vienoties ar ES jau gadiem ilgi.

ASV šobrīd iesaistītas arī sarežģītās tirdzniecības sarunās ar Ķīnu.

LA.lv