Foto – REUTERS/LETA

Tramps: Es neesmu rasists 1

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien uzstāja, ka nav rasists, reaģējot uz mediju ziņoto, ka viņš Āfrikas valstis, Haiti un Salvadoru nosaucis par “sūdu bedres valstīm”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

“Es neesmu rasists. Es esmu vismazāk rasistiskais cilvēks, kādu jūs jebkad esat intervējuši. To es jums varu pateikt,” Tramps paziņoja reportieriem savā starptautiskajā golfa klubā Vestpālmbīčā, Floridas štatā, kurš viņš tikās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātā vairākumā esošo republikāņu līderi Kevinu Makārtiju.

Kā ziņoja laikraksts “The Washington Post”, Tramps ceturtdien esot pārsteidzis ASV likumdevējus, lietojot vārdus “sūdu bedres valstis”, kad likumdevēji ierosinājuši atjaunot Haiti, Salvadoras un Āfrikas valstu imigrantu aizsardzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tramps bijis neapmierināts, kad likumdevēji piedāvājuši atjaunot šo valstu imigrantu aizsardzību abu lielo partiju atbalstītas imigrācijas vienošanās ietvaros.

Tramps svētdien arī uzsvēra, ka cenšas panākt vienošanos par programmu “Attiecībā uz bērnībā ieceļojušajiem atliktie pasākumi” (DACA), tomēr demokrāti viņam nepalīdzot.

“Mēs esam gatavi, gribam un spējam panākt vienošanos par DACA,” uzsvēra Tramps.

“Es nedomāju, ka demokrāti vēlas panākt vienošanos. Cilvēkiem no DACA vajadzētu zināt, ka demokrāti ir tie, kas nepanāks vienošanos,” paziņoja prezidents.

Trampa septembrī paziņoja, ka izbeidz šo programmu, tomēr tikai pēc sešiem mēnešiem. Tas nozīmē, ka programmas dalībniekus martā varētu sākt deportēt.

Tomēr ASV federālais tiesnesis otrdien uz laiku apturēja Trampa administrācijas lēmumu apturēt programmu, pateicoties kurai Savienotajās Valstīs varējuši palikt gados jauni imigranti, kas ASV ievesti nelegāli kā bērni.

DACA 2012.gadā ar izpildrīkojumu ieviesa toreizējais ASV prezidents Baraks Obama.

Atbilstoši programmai nelegālie imigranti varēja palikt ASV strādāt vai mācīties uz divu gadu periodu, kas varēja tikt atjaunots, ja viņi Savienotajās Valstīs ieceļojuši pirms 16 gadu sasniegšanas. Dalībai programmā bija akceptēti teju 800 000 cilvēku.