Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
26. maijs, 2016
Drukāt

Tramps ieguvis oficiālajai nominācijai nepieciešamo delegātu atbalstu

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Vienīgais atlikušais republikāņu pretendents uz startu rudenī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Donalds Tramps ceturtdien nodrošinājis sev pietiekama skaita delegātu atbalstu, lai tiktu oficiāli nominēts par partijas kandidātu, liecina ziņu aģentūras AP aplēses.

Tomēr Republikāņu partija oficiālos rezultātus nepaziņos līdz jūlijam, kad notiks balsošana partijas konventā.

Priekšvēlēšanu laikā partija neatklāj datus par delegātu atbalstu, bet vairākas ASV mediju organizācijas veikušas savas aplēses, kuru starpā gan ir nelielas atšķirības, kas skaidrojamas ar tā dēvētajiem superdelegātiem, partijas vēlētām amatpersonām, kas partijas konventā var balsot pēc saviem ieskatiem.

AP aplēses liecina, ka Tramps nodrošinājis sev 1238 delegātu balsis, kas ir par vienu vairāk, nekā nepieciešams, lai iegūtu Republikāņu partijas nomināciju.

Tramps sasniedza noteikto skaitu, kad neliela grupiņa superdelegātu paziņoja, ka konventā atbalstīs viņu, ziņoja AP.

Viss liecina, ka Tramps tiks oficiāli nominēts par partijas kandidātu un prezidenta vēlēšanās, kas notiks novembrī, sacentīsies ar bijušo ASV pirmo lēdiju Hilariju Klintoni, kas demokrātu priekšvēlēšanās pārliecinoši apsteidz savu tuvāko konkurentu ASV senatoru Bērniju Sandersu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+