Pasaulē
Citur

Tramps ignorējis padomnieku brīdinājumus neapsveikt Putinu0

Foto: AP/Scanpix/LETA

Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps nav klausījis savu drošības padomnieku brīdinājumiem neapsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar uzvaru svētdien notikušajās vēlēšanās, vēsta ASV laikraksts “The Washington Post”.

Tramps ignorēja konkrētas rekomendācijas, tostarp padomnieku sagatavotajos materiālos ar lielajiem burtiem iekļauto brīdinājumu “NEAPSVEIKT”, atklājušas Savienoto Valstu amatpersonas, kuras informētas par abu valstu līderu otrdien notikušo telefonsarunu.

Tramps, kurš sarunu ar Putinu nosauca par “ļoti labu”, tajā izvēlējās ignorēt padomnieku ieteikumus nosodīt dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu Lielbritānijā.

Tramps, kura zvans Putinam jau izraisīji kritiku ASV, paziņoja reportieriem, ka izteicis Putinam savus laba vēlējumus. Abi līderi arī apsprieduši nepieciešamību ātri noregulēt situāciju Sīrijā un konfliktu Ukrainā, kā arī pauduši gandarījumu par saspīlējuma mazināšanu Korejas pussalā.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa pavēstīja reportieriem, ka Skripaļa lieta sarunas gaitā apspriesta netika. Tramps tajā arī nepieminēja Krievijas jaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

Amatpersonas pavēstījušas, ka Trampam pirms sarunas tikusi sniegta informācija arī par Sīriju un Ziemeļkoreju.

Tramps jau paziņojis, ka tiksies ar Putinu “ne pārāk tālā nākotnē”. Sandersa gan uzsvēra, ka nekas vēl nav ieplānots.

Nav zināms, vai Tramps izlasīja viņam sagatavotos materiālus, norādījušas administrācijas amatpersonas. Tramps, kurš bija telefonsarunas iniciators, tās sākumā apsveica Putinu ar uzvaru vēlēšanās, atklāja viena par sarunu informēta persona.

LA.lv