×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Tramps ir mazāks maita nekā Hilarija – Amerikas latvieši atklāj, par ko balsoja (28)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

ASV otrdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps. Tramps valsts galvas amatā nomainīs demokrātu Baraku Obamu, kurš bijis prezidents divus termiņus kopš 2009.gada. Amerikāņu plašais atbalsts Trampam daudzus pārsteidzis.

Alberts Legzdiņš, populārā Amerikas latviešu ansambļa “Čikāgas piecīši” dalībnieks:

“Es nebalsoju tik daudz par Trampu kā pret Hilariju. Pēdējā brīdī izlēmu balsot par Trampu, jo viņš ir mazāks maita nekā Hilarija, kura ne reizi vien ir pamatīgi melojusi un kurai tā pagātne ir pārāk raiba. Tiesa, grūti prognozēt, kā mainīsies dzīve Amerikā, šodien jau pamatīgi ir nokritušās biržas akcijas. Atliek tikai cerēt to labāko, jo Tramps ir spējis sevi padarīt bagātu un varbūt palīdzēs arī citiem attīstīt biznesu.

Pārsteidzošākais ir tas, ka sievietes, kuras viņš ķengāja un kurām vajadzēja viņu samīdīt ar kājām, tomēr ir balsojušas par Trampu, to mums ziņoja vēlēšanu rezultātu analītiķi. Arī lauku cilvēki atdevuši savas balsis par Trampu. Vēlēšanu rezultātu prognozētāji nebija paredzējuši, ka tas varētu notikt.

Tas ir diezgan briesmīgi, ka Amerikā izveidojusies tāda situācija, ka divi šādi cilvēki bija vienīgie kandidāti. Tomēr, kad viņus ievēl, viņi ar laiku pielāgojas tai politikai, kādu sabiedrība grib redzēt. Par izmaiņām Trampa uzvedībā liecina fakts, ka viņš uzreiz pēc vēlēšanām paziņoja, ka neesot republikāņu prezidents, viņš esot Amerikas prezidents.
Hilarija būtu turpinājusi to pašu politiku, ko ieviesa Obama, no kura nebija nekādas jēgas – viņa uzvārds daudziem kļuvis par lamu vārdu. Arī es nobalsoju par Obamu un pēc tam kodu nagos.”

Jānis Bolis, Latvijas goda konsuls Rodailendā, advokāts:

“Mana ģimene nobalsoja par Klintones kundzi, jo viņa man likās labākā no divām pavisam švakām izvēlēm. Bet tagad, kad Tramps ir prezidents, jāraugās optimistiski un pozitīvi un jāvēro, kā viņš rīkojas. Tad mēs varam sākt kritizēt. Īpaši jāskatās uz to, kādas attiecības viņam būs ar Krieviju un Putinu. Es ceru, ka NATO jautājumā nekas nemainīsies.

Tas, ko Tramps līdz šim teicis, ir ļoti nepatīkami un nepieņemami. Bet tas nenozīmē, ka cilvēks nevar mainīties. Jāskatās, ko viņš darīs pirmajās simts dienās, un tā kritika ir jārezervē līdz tam laikam, kad mēs ieraudzīsim, ko tas vīrs dara. Es viņu nevēlējos un vēl arvien nevēlos, bet es gribu būt optimists un skatīties uz to labāko, kas iespējams.

Ja paskatāmies uz bijušā prezidenta Obamas darbību, tad pastāvēja viedoklis, ka viņa lielākais sasniegums ir veselības apdrošināšanas ieviešana. Bet tagad, izrādās, ka tā nav izdevusies, ka tā ir daudz dārgāka nekā bija paredzēts, un veselības aprūpes sistēma joprojām klibo. Tiesa, ārpolitikā gan viņam neko nevar pārmest, jo viņš nepieļāva kļūdas.


Ilmārs Bergmanis, sabiedrisks darbinieks, strādājis kā revidents pie valdības, veicinājis Latvijas iestāšanos NATO:

“Nobalsoju par Trampu, sieva gan par Hilariju. Cerams, ka Tramps pieregulēs to nelegālo imigrāciju, kas Amerikā nāk iekšā pa labi un kreisi. Kad strādāju, bieži braucu uz Arizonas apgabaliem un pārliecinājos, kā tur plūda iekšā cilvēki – simtiem dienā.

Latvijai vajadzētu nedaudz savilkt jostu un netērēt tik daudz naudas prēmijās sportistiem, estrādēs un koncertzālēs un tomēr mēģināt sasniegt tos divus procentus no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai. Lai nebūtu bailes, ja nu gadījumā Tramps sāks pārkārtot tos NATO līgumus un spiedīs tās nācijas, kas nav izpildījušas divu procentu uzdevumu, to izdarīt. Es domāju, ka būs jau labi, ka nav jābaidās ne Latvijai, ne citiem. Šaubos, ka Putins daudz ko iegūs no Trampa uzvaras. Tas, ka Tramps Putinu dēvē par lielu valdnieku, ir māžošanās. Gan jau drīz būs saķeršanās, īpaši Sīrijas jautājumā. Tur nav ko daudz bažīties par Putina un Trampa attiecībām. Nedomāju, ka varētu būt kādi ierobežojumi Kanādai sūtīt savus aizsardzības spēkus uz Latviju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Ļoti smieklīgs ir pēdējā kunga izteiciens par imigrantiem, kurus esot japiegriež. VIŅŠ PATS IR IMIGRANTS 😀

 2. Pēc Krievijas paziņojuma Atbildēt

  Pēc KF ĀM paziņojuma, ka Kremlis visu kampaņas laiku bijis kontaktā ar Trumpa komandu, aust gluži citāda gaisma.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Kjina That’s it. ASV and Russia grib dabut ietekmes zonu. Kanada gadsimtu atpakalj – no entry for Chinese

 5. Briinos par so divu kungu izveeli- Legzdina un Bergmana.Ja jau vini balsojusi par Trampu,ko tad vareeja gaidiit no citiem.Mees Latvijaa domaajaam citaadi.Jaa,Juus jau neskars,ja mums uzbruks.

  • tu tiešām domā, ka Klintone sāktu karu ar Krieviju???? Kā ar prātiņu? tu laikam joprojām gaidi, kad nāks tie angļi un tie zviedri un padzīs tos krievus! attopies beidzot! Tramps godīgi pateica, ka Krievijas atkārtotas agresijas gadījumā, Latvija atkal nonāktu tur, kur bija pēc 2. pasaules kara! Kā toreiz, tā tagad Rietumi mūs neglābs! Jo īpaši ņemot vērā, ka Latvija nepilda savas saistības NATO, politiķi tikai ceļ sev algas, bet valsts aizsardzībai naudu samazina!

 6. Latvijai vajadzētu nedaudz savilkt jostu un netērēt tik daudz naudas prēmijās sportistiem… un tomēr mēģināt sasniegt tos divus procentus no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzībai.

 7. Winter is coming. I told you so.
  George R.R. Martin
  grrm.livejournal.com/506110.html

 8. Hilarija ar savu izģindušo Klintonu aiz muguras – nu skats šausmīgs tādai varenai valstij uz četriem gadiem.

 9. Gunārs Ozols ir nemākulis.

 10. Paldies, Albert, un pārejie! Mīļs paldies. Turamies. Tradicionāli apsveicu letiņus ar republikāņu uzvaru.
  Saules mūžu Latvijai!

  • Roterdamas Erasms Zandai, Albertam un citiem FOXfaniem Atbildēt

   “Stultitiae laus” jeb “Mulkibas slavinajums” beidzas ar vardiem: “Tatad esiet sveicinati, aplaudejiet, dzivojiet, dzeriet, slavenie Mulkibas draugi! Beigas!” 1511.g…

 11. ВЛАДИМИР В.П., НАС РУССКОЯЗЫЧНЫХ ЛАТВИИ 25 ЛЕТ ГНОБЯТ В СОБСТВЕННОЙ СТРАНЕ. НЕ ДАЮТ УЧИТЬСЯ НАШИМ ДЕТЯМ НА РОДНОМ ЯЗЫКЕ, ЗАСТАВЛЯЮТ ДОКАЗЫВАТЬ ЗНАНИЕ НИКОМУ НЕ НУЖНОГО ЯЗЫКА И Т. Д. МОЖЕТ ПОРА НЕМНОГО НАМ ПОМОЧЬ? АМЕРИКАНСКИЙ ПРЕЗИДЕНТ СКАЗАЛ, ЧТО НЕ ПРОТИВ ЕСЛИ ВЫ ЗДЕСЬ КОЕ КОГО “ПОСТАВИТЕ НА МЕСТО”.

  • Sūdabrāli, vienreiz saņemies un nopērc biļeti uz savu Dzimteni, ja te jūties tik apdižots un latviešu valodu neieredzi!

   • Apsveicu! Esi nopelnījis atjautības uzdevumu: ja jau Tu savu brāli nosauc par “sūdabrāli”, kas esi Tu pats? :-)……

  • Kāda vēl ‘sobstvennaja strana’? Ja jau sobstvennaja, tad neprasi svešai valstij jaukties iekšējās lietās, bet risini pats normālā civilizētā veidā. Ja ne, tad “čemodan, vokzal…” – nu, saprati.

  • Ceru, ka Tramps novāks putinu huilo, jo putins huilo pret krievu tautu Krievijā veic genocīdu. Būtu arī labi, ja krievu tauta saceltos un gāztu kara noziedznieku putinu, sīko medvedevu un pārējos deģenerātus, kuri spieto ap šiem 2 minētajiem tūdiem.

   • Kada tu krieviete ? Cuka no Latvijas laidara.

    • Kārtīga, vislabākā parauga Latvijas krieviete, kādas mums Latvijā ir vajadzīgas.

    • Ko tad slēpies- aiz savas nevarības- tev ceļš atpakaļ pie Putina! Laikam jau labi maksā?, ka katru dienu var lasīt tevis rakstīto! Redzi, nav svarīgi, kāda ir dzimtā valoda, bet jāciena valsts, kurā dzīvo, un nevajag censties šeit ieviest svešu dzīves veidu- ja neesi apmierināts, tad ir iespēja pārcelties uz citu dzīves vietu- kaut vai uz Āfriku. Šeit, paaudzēs dzīvojošie krievi, ir mūsu krievi, un ne tev uzdotiers par pasaules glābēju- smird pēc kārtējā līkdeguņa.

  • Mums tādas tautības ” latvijec” nav. Var but Latvijas iedzīvotājs vai kas tml. Visticamāk padomju perioda imigrants izklausās ka raksta. Latvijecs tā ir kaut kāda mutācija. Kas Tu ESI? Krievs? Tatārs? Vai vairs neatceries savu tautību?
   Imperiālisti rada šitādas imigrantu mutācijas. Tas tapat kā no kādas Alžīrijas vai kurienes iebrauc Zviedrijā cilveks….. un saka, ka viņs ir ZviedrIJecs.. Nu, saproti, pirmkārt esi pats. Tu esi kaut kādas tautības Latvijā ieceļojis cilvēks. Un tad visticamāk ka vai nu var tā labi šeit integrēties vai tad jādomā kur dzivot. nav pareizi valstīs taisīt tādus milzīgus imigrantu anklāvus.
   Sorry – nav domas aizskart. Bet ta pravu kačašana tieši tāda kā tiem imigrantiem tagad Eiropā. Tas nav adekvāti. Stulbi likumi, ka ta vispār kaut ko var darit. Klejot, migrēt, neintegrēties vietējā sabiedrība un tad kacat baigās pravas. sariatus un visu ko… Tas ir bardaks.

  • Модрис в Крыму Atbildēt

   Чтобы стать латышом учи язык страны в проживания.А так без Родины и племени.

  • Esļi latviec i eto tvoja rodina,značit perestaņ niķ i živi sootvetsvenno latvijcu-t.e. buķ pesimistom (putin tebe nepomožet;)),zaviduj vsem,osobeno estoncam, i grizi drugix latišei

 12. TIESI TAAA / ABSOLUTA MAITA- KLINTONE//////

 13. Diemžēl šie trimdas latvieši neko nesajēdz par politiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+