Mobilā versija
+4.5°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
2. decembris, 2016
Drukāt

Tramps izraugās aizsardzības ministra amatam Džeimsu Matisu (2)

Ģenerālis Džeimss Matiss. Foto - REUTERSĢenerālis Džeimss Matiss. Foto - REUTERS

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien mītiņā Ohaio štatā paziņoja, ka ir izraudzījies aizsardzības ministra amatam atvaļināto ģenerāli Džeimsu Matisu.

Mītiņš Ohaio štata Sinsinati pilsētā bija Trampa pirmais pēcvēlēšanu pasākums pēc tam, kad viņš vairākas dienas bija rīkojis tikšanās savas valdības veidošanai.

Matiss ir vadījis ASV Centrālo pavēlniecību, kurai pakļauti ASV bruņotie spēki Irākā un Afganistānā. Ar savu skarbo izteiksmes veidu viņš ir izpelnījies iesauku “Trakais suns”.
“Mēs grasāmies iecelt “Trako suni” Matisu par mūsu aizsardzības ministru,” Tramps paziņoja savu atbalstītāju pūlim Sinsinati mītiņā.

“Viņš mums ir vislabākais. Runā, ka viņš ir vistuvākais [Otrā pasaules kara] ģenerālim Džordžam Patonam no tiem [kandidātiem], kādi mums ir,” sacīja Tramps.

Tramps izpauda savu izvēli par spīti tam, ka viņa pārejas komanda jau bija pavēstījusi, ka šonedēļ vairs nebūs jaunu paziņojumu par Trampa administrācijai izraudzītiem cilvēkiem.
Matisa iecelšanai būs vajadzīgs gan apstiprinājums Senātā, gan īpaša izņēmuma pieņemšana likumam, kurš aizliedz armijas virsniekiem ieņemt aizsardzības ministra amatu pirmos septiņus gadus pēc atvaļināšanās no aktīvā dienesta.

66 gadus vecais Matiss ir Jūras kājnieku korpusa ģenerālis, kurš atvaļinājās 2013.gadā.
Vienīgais atvaļinātais ģenerālis, kurš līdz šim bijis ASV aizsardzības ministra amatā, bija Džordžs Māršals no 1950. līdz 1951.gadam Korejas kara laikā. Māršals pirms tam bija ieņēmis ASV valsts sekretāra amatu un spēlējis svarīgu lomu, veidojot ciešākas ASV attiecības ar Rietumeiropu pēc Otrā pasaules kara.

Arī Māršala gadījumā bija pieņemts minētais likuma izņēmums.
Sākot uzrunu Sinsinati, Tramps aicināja apvienot “ļoti sašķeltu nāciju” un noraidīt “fanātismu un aizspriedumus visās to formās”, un pat solīja sadarboties ar demokrātiem.

Pēc tam Tramps tomēr atgriezās pie skarbā un aizskarošā toņa, kas bija raksturīgs viņa vēlēšanu kampaņai. Viņš uzbruka ASV politiskajai presei, kritizēja nelegālo imigrāciju un valsts bēgļu programmu, izsmēja savus kritiķus un solīja “nosusināt purvu” establišmenta pārpilnajā Vašingtonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Lai gan ASV prese sausminajas par rezultatu, vel joprojam, tomer Trampa preses kritika ir vieta, jo kaut ko tik negativu un vienmerigi preteju tiesigumam neviens ASV pilsonis vel nebija piedzivojis, kad 1. tikai viens no visiem raidijuma tikliem, avotiem – tikai Foks – speja saskatit vina patiesibu un uzvaras iespejamibu, 2. kad tikai viens … neizvelejas selektivi izvilkt un padarit par divdomigiem izteicieniem un negativi analizet Trampa teikto, 3. tikai viens … nenomelnoja Trampa personu, 4. kad tikai viens … sistematiski neiesaistija 3x vairak pro Klintones aizstavjus savu ieksejo panelu debate … u.t.t.

    … Bet parastais letins gan spej to saprast, ja salidzinam visu avizu – iznemot LA.lv – un komputarizeto portalu aprakstu tirazu un nostaju par un pret NA valsts attistibai veltito NA programmu un personazu darbibu latviskas Bezabrenes labad …!

    … Un parastais letins sapratis vel labak, pec nacionali orientetas politikas ieviesanu no nakosa Arlietu un jau nomineta Aizsardzibas sekretara, Matisa, darbibas virziena paradisanos …

  2. … Lai gan ASV prese sausminajas par rezultatu, vel joprojam, tomer Trampa preses kritika ir vieta, jo kaut ko tik negativu vienmerigi preteju tiesigumam neviens ASV pilsonis vel nebija piedzivojis, kad 1. tikai viens no visiem raidijuma tikliem, avotiem – tikai Foks – speja saskatit vina patiesibu un uzvaras iespejamibu, 2. kad tikai viens … neizvelejas selektivi izvilkt un padarit par divdomigiem izteicieniem un negativi analizet Trampa teikto, 3. tikai viens … nenomelnoja Trampa personu, 4. kad tikai viens … sistematiski neiesaistija 3x vairak pro Klintones aizstavjus savu ieksejo panelu debate … u.t.t.

    … Bet parastais letins gan spej to saprast, ja salidzinam visu avizu – iznemot LA.lv – un komputarizeto portalu aprakstu tirazu un nostaju par un pret NA valsts attistibai veltito programmu un personazu darbibu latviskas Bezabrenes labad …!

    … Un parastais letins sapratis vel labak, pec nacionali orientetas politikas ieviesanu no nakosa Arlietu un jau nomineta Aizsardzibas sekretara, Matisa, darbibas virziena paradisanos …

Draugiem Facebook Twitter Google+