×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. novembris, 2016
Drukāt

Tramps jau pielaidīgāks par “Obamacare” (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps piektdien publicētā intervijā paziņoja, ka viņš apsvērs pašreizējā prezidenta Baraka Obamas aizstāvētā likuma par veselības aprūpes sistēmas reformām – tā sauktā “Obamacare” – “labotu” versiju.

Tramps šādi ir atkāpies no vēlēšanu kampaņas laikā vairākkārt paustā solījuma atcelt “Obamacare”, kas pieņemts Obamas prezidentūras laikā un kura oficiālais nosaukums ir Pieejamās medicīnas likums (Affordable Care Act, ACA).

Tramps intervijā laikrakstam “The Wall Street Journal” paskaidroja, ka mainījis savu nostāju pēc ceturtdien Baltajā namā notikušajām sarunām ar Obamu, kurš lūdzis viņu apsvērt šī likuma daļu saglabāšanu.

“Vai nu “Obamacare” tiks labots, vai atcelts un nomainīts,” Tramps sacīja šajā intervijā.
“Es viņam pateicu, ka izskatīšu viņa priekšlikumus, un es aiz cieņas to darīšu,” teica Tramps.
Trampa atkārtotie vārdiskie uzbrukumi “Obamacare” bija svarīga sastāvdaļa viņa kampaņā, kurā viņš izmantoja apdrošināšanas prēmiju palielināšanos šajā veselības aprūpes sistēmā iesaistītiem cilvēkiem vēlēšanu kampaņas nozīmīgajos štatos.

Lai gan kopš šī likuma ieviešanas 2010.gadā republikāņi ir bijuši vienprātīgā opozīcijā pret to, vēl nav rasta atbilde uz jautājumu, kā republikāņu kongresmeņi varētu to nomainīt.
Pieejamās medicīnas likums ir viens no Obamas prezidentūras sasniegumiem, un prezidents pērn uzlika veto republikāņu likumdošanas aktam, kas paredzēja atcelt svarīgākās šī likuma normas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Likvidēt Obamacare ir juridisks process un to veiks, tā sakot, pēc reglamenta. Pašlaik Trumpim ir svarīgākas lietas ko darīt – noorganizēt administrāciju. Kad būs devis prezidenta zvērastu, redzēsim kas notiks.

    Muļķīgās piezīmes internetā ir tikai slikta liecība par to cik latvieši – PADUMJI.
    Nujā, kur palika tā PADUMJĀ respublika…?

  2. Trampa priekšvēlēšanu izteikumus var mierīgi izmest miskastē.Tagad galvenais ir republikāņu partijas programma tuvākajiem diviem gadiem,jo viņiem ir vairākums kongresā un senātā.

Draugiem Facebook Twitter Google+