Pasaulē
Citur

Tramps juniors ticies ar arābu emisāru, kas piedāvājis atbalstu viņa tēvam vēlēšanās0

Foto:EPA/Scanpix/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa dēls Donalds Tramps juniors dažus mēnešus pirms 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanām ticies ar Persijas līča arābu valstu valdību emisāru, kas piedāvājis palīdzību viņa tēva prezidenta vēlēšanu kampaņai, atsaucoties uz vairākiem anonīmiem avotiem, sestdien ziņoja laikraksts “The New York Times”.

Tramps juniors Ņujorkas Trampa tornī 2016.gada 3.augustā ticies ar Saūda Arābijas kroņprinču un Apvieno Arābu Emirātu (AAE) emisāru. Sanāksmē piedalījies arī sociālo mediju manipulāciju speciālists no Izraēlas Joels Zamels un Ēriks Prinss, privātā apsardzes uzņēmuma, kas agrāk bija pazīstams ar nosaukumu “Blackwater”, dibinātājs.

Zamels pārstāvējis firmu, kas nodarbinājusi vairākus bijušos Izraēlas izlūkdienesta darbiniekus. Tā specializējusies datu vākšanā un darbībās, kā veikt pārliecināšanu sociālajos medijos.

Tikšanās laikā šī firma jau bija” izstrādājusi vairāku miljonu dolāru vērtu priekšlikumu manipulācijām sociālajos medijos, lai palīdzētu ievēlēt Trampu”, norāda laikraksts.

Šī tikšanās, ko palīdzējis noorganizēt Prinss, ir pirmā liecība, ka ne tikai Krievija, bet arī citas valstis mēģinājušas ietekmēt ASV vēlēšanas par labu Trampam.

Saistītie raksti

Divu kroņprinču emisārs Džordžs Naders ļāvis noprast, ka Saūda Arābijas un AAE līderi vēlas palīdzēt Trampam. Naders šobrīd sadarbojas ar ASV īpašo prokuroru Robertu Milleru, kas izmeklē Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās un Trampa komandas sakarus ar Krieviju.

Nav zināms, vai arābu valstu emisāra palīdzības piedāvājumam ir bijis kāds turpinājums. “The New York Times” norāda, ka Tramps juniors esot bijis noskaņots labvēlīgi.

LA.lv