×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Tramps: Klintones plāni Sīrijā var novest pie trešā pasaules kara (2)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps otrdien paziņojis, ka demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones plāni Sīrijā novedīs līdz trešajam pasaules karam.

Ārpolitikas jautājumiem veltītā intervijā Tramps pauda pārliecību, ka cīņa pret teroristu grupējumu “Islāma valsts” ir svarīgāka, nekā spiediena izdarīšana pret Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, lai panāktu viņa atkāpšanos.

Tramps arī apšaubīja Klintones spējas vienoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, pārmeta ASV prezidentam Barakam Obamam attiecību pasliktināšanos ar Filipīnām, pauda nožēlu par vienotības trūkumu republikāņu vidū un apgalvoja, ka viegli uzvarētu vēlēšanās, ja partijas līderi viņu atbalstītu.

Runājot par Sīrijas pilsoņkaru, Tramps sacīja, ka Klintones agresīvā pieeja konflikta risināšanā var ievilkt ASV pasaules karā.

Klintone ir aicinājusi izveidot Sīrijā lidojumu aizliegumu zonas un “drošās zonas”, lai aizsargātu civilos iedzīvotājus. Kritiķi bažījas, ka šādu zonu aizsargāšana var novest ASV tiešā konfliktā ar Krievijas iznīcinātājiem.

“Ja klausīsimies Hilarijā Klintonē, nonāksim trešajā pasaules karā,” paziņoja Tramps.
Klintones kampaņa noraidīja kritiku, norādot, ka gan republikāņu, gan demokrātu nacionālās drošības eksperti atzinuši Trampu par nepiemērotu bruņotos spēku virspavēlnieka amatam.

Klintones pārstāvis sacīja, ka Tramps atkal atkārtojis Putina izteikumus un spēlē uz amerikāņu bailēm, tai pat laikā nepiedāvājot nekādus savus plānus cīņai ar “Islāma valsti” un Sīrijas konflikta risināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nevis Klintones, bet Putina plāni var novest pie trešā pasaules kara! Ja Tramps to nesaprot, tad tas ir bīstami pašai ASV. No viņa runas var secināt, ka ievēlēšanas gadījumā Tramps ir gatavs vienoties ar Putinu un Asadu, izdabājot viņu prasībām. Bet vienošanās par šādu cenu būtu liela muļķība no ASV puses.

  2. Pretīgais pērtiķis ar to apliecina, ka viņš tiešām ir Putina cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+