×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps kritizē Merkeli par imigrācijas politiku (5)

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps intervijā “The Times” kritizē Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura pieļāvusi “katastrofisku kļūdu”, ļaujot viņas vadītajā valstī ienākt nelegālajiem imigrantiem.

Viņš gan vienlaicīgi atzina, ka jūt lielu cieņu pret Vācijas kancleri.

Savukārt par NATO viņš teica, ka tā ir novecojusi alianse. “NATO ir problēmas. Tā ir novecojusi, jo tā tika iecerēta pirms daudziem, daudziem gadiem,” uzsvēra Tramps.

Viņš arī atkārtoja pirmsvēlēšanu kampaņas laikā teikto, ka alianses dalībvalstis pietiekami daudz līdzekļu nevelta aizsardzībai. “Mums ir jāaizstāv šīs valstis, bet daudzas no tām nemaksā tik, cik tām vajadzētu,” viņš paziņoja, piebilstot, ka tas ir “ļoti negodīgi pret Savienotajām Valstīm”.

“Neskatoties uz to, NATO man ir ļoti svarīga. Tur ir piecas valstis, kas maksā tik, cik tām būtu jāmaksā. Piecas. Tas nav daudz,” uzsvēra jaunievēlētais ASV prezidents.

Intervijā “The Times” Tramps slavēja britu referendumā pieņemto lēmumu izstāties no ES.

“”Brexit” beigās būs lieliska lieta,” viņš prognozēja, atbalstot domu nekavējoties sākt sarunas par tirdzniecības līguma slēgšanu ar Lielbritāniju.

“Mēs strādāsim ļoti smagi, lai to panāktu ātri un pareizi,” par šādu tirdzniecības līgumu sacīja jaunievēlētais ASV prezidents, apstiprinot, ka drīz pēc savas inaugurācijas 20.janvārī tiksies ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju.

Tramps intervijā prognozēja, ka arī citas ES valstis sekos britu piemēram, izstājoties no bloka.

“Es domāju, ka tautas vēlas (..) pašas savu identitāti, ja jūs jautājat man (..) es domāju, ka citas izstāsies,” norādīja Tramps.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Interesantākais būs tālāk…uz kuru ostu dosies Baltija?

  2. Pilnīgi pareizi Tramps runā. Merkele ir Eiropas katastrofa un eiropas tautas nevēlas mirt.
    Viņs arī saka, ka nato ir novecojusi, jo nespēj cīnīties ar terorisma un nelegālās imigrācijas problēmām. Bet tieši tā! Mums ir nato, bet mēs esam apdraudēti paši savās zemēs. kas tad tas?!

  3. Bet Trampam ir daudz kur patiesība: tikai 5 NATO valstis pilda savas militārās saistības(2% no IKP) pret šo bloku; Merkele patiešām bez kādas kontroles salaida savā valstī tik daudz imigrantu – vai tad tā nav;
    “Brexit” tiešām ir sekas ES ierēdņu nepārdomātajai migrācijas politikai, jo angļi pirms tam centās pārliecināt ES ierēdņus, ka vajadzīgi kādi ierobežojumi – bez rezultātiem; ja ES nemainīs savu nostāju
    atsevišķām valstīm svarīgos jautājumos, tā patiešām var izjukt.

  4. Vēljoprojām nesaprotu kā amerikāņi varēja ievēlēt šo noderīgo idiotu.

Draugiem Facebook Twitter Google+