Foto – AFP/LETA

Tramps meklē atelpu ārzemju braucienā 1

Šodien ASV prezidents Donalds Tramps dodas savā pirmajā ārzemju braucienā, kurā paredzēts apmeklēt vairākas Tuvo Austrumu un Eiropas valstis, taču ASV un pasaules mediju uzmanība pievērsta nemitīgajiem skandāliem Baltajā namā un vakar oficiāli ieceltajam īpašajam prokuroram, bijušajam FIB direktoram Robertam Milleram, kuram dotas plašas pilnvaras, lai izmeklētu Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā un Trampa kampaņas darbinieku saikni ar Krieviju.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Vakar aģentūra “Reuters” ziņoja, ka no amata atlaistajam prezidenta nacionālās drošības padomniekam Flinnam un citiem Trampa komandas dalībniekiem kampaņas laikā pērn bijušas vismaz 18 sarunas un e-pasta vēstules ar Krievijas pārstāvjiem. Pēc ASV mediju ziņām, Tramps esot lūdzis FIB direktoru Komiju slēgt izmeklēšanu par sava bijušā padomnieka Flinna sakariem ar Krieviju, un pēc Komija atteikšanās izbeigt izmeklēšanu atlaidis viņu no amata. ASV tieslietu ministra vietnieks Rods Rozenšteins pēc īpašā prokurora Millera iecelšanas neatkarīgas un objektīvas izmeklēšanas veikšanai par iespējamiem Krievijas kontaktiem ar Trampa vēlēšanu kampaņu paziņoja, ka pieņēmis šo lēmumu sabiedrības interešu vārdā. FIB izmeklēšanā, kas tagad uzdota Milleram, kuru vērtē kā patstāvīgi domājošu un politiski drosmīgu cilvēku, pagaidām galvenie figuranti ir Flinns un Trampa bijušais vēlēšanu kampaņas vadītājs Pols Manaforts, taču izmeklēšanas gaitā var tikt atklāti jauni fakti.

Laikraksta “The Washington Post” rīcībā nonācis 2016. gada jūnija sarunas ieraksts, kurā Kongresa Pārstāvju palātas republikāņu vairākuma līderis Kevins Makartijs saka Pārstāvju palātas spī-
keram republikānim Polam Raienam, klātesot arī citiem republikāņu kongresmeņiem, ka, viņaprāt, (prezidenta amata) kandidāts Donalds Tramps ir viens no diviem republikāņu politiķiem, kam maksā Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Raiens esot nozvērinājis klātesošos kongresmeņus nevienam neizpaust Makartija teikto, uzsverot: “Nekādas noplūdes… Tikai tā mēs varam apliecināt, ka esam šeit īsta ģimene.” Raiena pārstāvis Brendans Baks sākotnēji noliedzis, ka šāda saruna notikusi, bet pēc “WP” piebildes, ka laikraksta rīcībā ir sarunas ieraksts, atrunājies, ka Makartija teiktais par Trampu esot bijis tikai “joks”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Trampa padomnieki pirms svarīgā ārzemju brauciena, kas bija ieplānots jau mēnešiem iepriekš, intensīvi cenšoties informēt prezidentu, kuram nav pieredzes ārlietu kārtošanā valstiskā līmenī. Kā raksta žurnāls “Foreign Policy”, privātās sarunās Trampa padomnieki atzīst, ka ir noraizējušies par prezidenta noslieci oficiālajām runām nereti pievienot personiskus, emocionālus izteikumus, viņa vājību pret glaimiem un varbūtību, ka ārzemju līderi var nostādīt viņu situācijās, kad viņš nezinātu, kā rīkoties. Padomnieki bažījas, ka prezidents nejauši varētu radīt ASV negaidītas problēmas, un ir centušies viņu brīdināt par varbūtējiem scenārijiem. Tramps līdzīgi kā savulaik prezidents Ronalds Reigans neciešot garas instrukcijas, tāpēc padomnieki cenšoties būt maksimāli lakoniski, iekļaujot svarīgākajās rindkopās prezidenta vārdu, jo viņš izlasot tekstu, kur minēts viņa vārds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.