×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Tramps nāk klajā ar stingrākām vadlīnijām nelegālo imigrantu deportēšanai

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija izstrādājusi stingrākas vadlīnijas nelegālo imigrantu deportēšanai, liecina otrdien publiskotie dokumenti. Jaunās vadlīnijas nemaina ASV imigrācijas likumus, bet paredz to stingrāku ievērošanu.

Vadlīnijas paredz, ka prioritāte deportēšanā būs nelegālie imigranti, kas notiesāti par jebkādu likumpārkāpumu, tostarp satiksmes noteikumu pārkāpšanu, vai turēti aizdomās par nozieguma pastrādāšanu.

Iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas izdotās vadlīnijas noteica, ka primāri deportējami nelegālie imigranti, kas pastrādājuši smagus noziegumus, rada draudus nacionālajai drošībai vai nesen šķērsojuši robežu.

Vadlīnijas, ko parakstījis iekšējās drošības ministrs Džons Kellijs, ļaus arī nosūtīt atpakaļ uz Meksiku imigrantus, kas notverti uz abu valstu robežas, neskatoties uz to izcelsmes valsti.
Tomēr vēl nav skaidrs, vai ASV spēkos būs piespiest Meksiku uzņemt šīs personas. Līdz šim uzreiz deportēti tikai Meksikas pilsoņi, kas notverti uz robežas, bet pārējo valstu pilsoņi tika aizturēti un deportēti vēlāk. Ir gadījumi, kad deportēšanas procesa nokārtošana ilgusi gadiem.

Jaunās vadlīnijas neietekmēs Obamas sākto programmu, kas aizsargā imigrantus, kuri ieradušies ASV kā bērni. Tomēr arī šiem jaunajiem cilvēkiem var draudēt deportācija, ja viņi pastrādā noziegumu vai citu iemeslu dēļ tiek atzīti par draudu nacionālajai drošībai vai sabiedrības drošībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+