×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Tramps nokautē Rubio, Klintone apsteidz Sendersu (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Paziņojot par savas vēlēšanu kampaņas apturēšanu, Floridas senators Marko Rubio aicināja amerikāņus nepadoties bailēm. "Amerikai vajadzīga spēcīga konservatīvo kustība, kas balstās uz principiem un idejām, nevis cilvēku bailēm un dusmām," teica Rubio, netieši kritizējot Donalda Trampa "naida kampaņu".

Republikāņu partijas pretendents uz ASV prezidenta amatu uzņēmējs Donalds Tramps uzvarējis kārtējā priekšvēlēšanu sērijā trijos no pieciem štatiem, tajā skaitā Floridā, kur uz panākumu cerēja senators Marko Rubio.

 

Kas piebremzēs Trampu?

Zaudējis priekšvēlēšanās savā dzimtajā štatā, 44 gadus vecais un vēl nesen par Republikāņu partijas uzlecošo politisko zvaigzni dēvētais Rubio ar asarām acīs paziņoja par izstāšanos no sacensības par prezidenta amatu. Rubio sakāve ir lielākā vilšanās tiem republikāņiem, kas gribētu apturēt kareivīgo miljardieri Trampu, kura populistiskā imigrantiem un musulmaņiem naidīgā retorika draud sašķelt partiju. Ohaio štatā Trampam uzvaru atņēma pavalsts gubernators Džons Kesičs, taču viņš tālu atpaliek no Trampa pēc iegūto delegātu skaita partijas konferencē jūlijā, kad tiks izraudzīts partijas oficiālais kandidāts prezidenta amatam. Analītiķi atzīmē, ka Kesiča panākums Ohaio var būt pēdējā iespēja piebremzēt Trampa uzvaras gājienu, jo Trampam pēc sakāves Ohaio var rasties grūtības nodrošināt nepieciešamās 1237 delegātu balsis jau līdz Republikāņu partijas nacionālajam konventam jūlijā Klīvlendā, kur tiks izraudzīts partijas oficiālais kandidāts prezidenta vēlēšanās novembrī. Republikāņu partijas vēlētājiem tagad būs jāizšķiras, vai viņi aktīvi atbalstīs vienu kandidātu vai arī kā komanda centīsies atšķelt balsis Trampam. Tas, ar kādu pārsvaru Tramps Floridā uzveica Rubio, partijas nomenklatūrā radījis šoku, vienlaikus raisot cerības uz panākumiem šajā svārstīgajā štatā, kad būs pienācis 8. novembris. Paziņojot par savas vēlēšanu kampaņas apturēšanu, Marko Rubio aicināja amerikāņus nepadoties bailēm. “Amerikai vajadzīga spēcīga konservatīvo kustība, kas balstās uz principiem un idejām, nevis cilvēku bailēm un dusmām,” teica Rubio, netieši kritizējot Donalda Trampa “naida kampaņu”. Republikāņu partijas vadošais prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps pēc uzvarām otrdienas priekšvēlēšanās brīdinājis, ka valstī varot izcelties nemieri, ja viņš tomēr neiegūs partijas nomināciju prezidenta amatam, jo viņš pārstāvot daudzus miljonus cilvēku, atzīmē aģentūra “AFP”. Uzrunājot savus atbalstītājus Maralago pludmales klubā Floridā, Tramps bija pārsteidzoši labvēlīgs pret savu nu jau bijušo sāncensi Rubio, kuru priekšvēlēšanu runās bija nievājis kā “mazo Marko”. Tramps, cenšoties būt solīds, kā pienāktos nopietnam pretendentam uz prezidenta amatu, apsveica Floridas senatoru par “spraigu kampaņu”, piebilstot, ka Rubio “gaida spoža nākotne”. Republikāņu komandā tagad palikuši tikai trīs pretendenti: nekustamā īpašuma magnāts Tramps, Ohaio senators Kesičs un Teksasas senators Teds Kruss.

 

Klintone kritizē Trampu

Demokrātu partijas kandidātu sacensībā Hilarija Klintone uzvarēja priekšvēlēšanās Floridā, Ziemeļkarolīnā, Ohaio un Ilinoisā. Sīva sāncensība izvērtās Misūri štatā, kur Klintone apsteidz Vermontas senatoru Bērniju Sendersu par procenta tiesu (50 pret 49), taču bijusī valsts sekretāre ir pārliecinošā vadībā pēc iegūto delegātu skaita. Analītiķu ieskatā Sendersam panākt Klintoni ir teju neiespējams uzdevums, taču senators atsakās padoties. Viņš apsveica Klintoni ar otrdienas uzvarām, tomēr piebilda, ka “situācijā, kad vairāk nekā puse delegātu vēl jāizvēlas, mēs esam pārliecināti, ka mūsu kampaņa ir ceļā uz to, lai izcīnītu nomināciju”. Klintone pēc uzvarām priekšvēlēšanās četros štatos paziņoja, ka “tuvojas Demokrātu partijas nominācijas nodrošināšanai un uzvarai vēlēšanās novembrī”. Apsveikusi Sendersu par “enerģisko kampaņu”, Klintone pievērsās Trampam, asi kritizējot vairākas viņa nostādnes, tostarp imigrācijas jomā. “Mūsu armijas virspavēlniekam jāspēj aizsargāt mūsu valsti, nevis to apgrūtināt,” teica Klintone. “Mēs nevaram pazaudēt to, kas padarīja Ameriku diženu,” apgalvoja demokrātu kandidāte, apstrīdot Trampa kampaņas saukli “Padarīsim Ameriku atkal diženu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja Trumps uzvarētu, tad viņš būtu stulbākais prezidents ASV vēsturē. Trump ir šovmenis, bet ne prezidents.Prezidenta amants ir ļoti liela atbildība, tas nav šovs.

  2. Kaut TRAMPS UZVAREETU !

Draugiem Facebook Twitter Google+