×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Tramps nozīmīgam amatam nominē klimata izmaiņu noliedzēju

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka Vides aizsardzības pārvaldes (EPA) vadītāja amatam izraudzījies Oklahomas ģenerālprokuroru Skotu Pruitu, kurš izpelnījies pārmetumus kā klimata izmaiņu noliedzējs un ir pazīstams kā Trampa sabiedrotais degizrakteņu jautājumā.

“Pārāk ilgi EPA tērējusi nodokļu maksātāju dolārus nekontrolējamajai antienerģijas darba kārtībai, kas ir iznīcinājusi miljoniem darba vietu, vienlaikus apdraudot mūsu brīnišķīgos fermerus un daudzas citas uzņēmējdarbības jomas un industrijas, kur vien raugāmies,” teikts Trampa paziņojumā.

Pruits “pagriezīs šo tendenci pretējā virzienā un atjaunos EPA pamatmisiju – nodrošināt, ka mūsu gaiss un ūdens ir tīri un droši,” norādīja Tramps.

Oponenti gan atgādina, ka Pruits, esot Oklahomas galvenā likumsarga amatā, lielu daļa laika veltījis tam, lai cīnītos pret struktūru, kuras vadīšanai viņš tagad tiek nominēts.

“Skots Pruits vairākus pēdējos gadus ir veltījis, ar visiem spēkiem cīnoties, lai palīdzētu piesārņotājiem izdzēst vai apiet būtiski svarīgos vides aizsardzības nosacījumus, ko mūsu valsts ir ieviesusi,” norādīja Pārstāvju palātas demokrātu vadības otrais cilvēks Stenijs Hojers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+