×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps par Krievijas hakeru uzbrukumiem: “raganu medības”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pāris stundas pirms slepenas izlūkošanas informācijas saņemšanas par Krievijas hakeru uzbrukumiem ASV prezidenta vēlēšanu procesā jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps koncentrēšanos uz šo jautājumu nosauca par politiskām raganu medībām.

Viņš apšaubīja uzmanību, kas pievērsta Krievijas hakeru uzbrukumiem ASV Demokrātiskajai partijai, norādot, ka citi hakeru uzbrukumi ASV saņēmuši mazāku uzmanību.

“Viņi vēlēšanās tika pamatīgi sakauti. Es vēlēšanās uzvarēju vairāk apgabalos nekā [bijušais republikāņu prezidents] Ronalds Reigans,” Tramps paziņoja laikrakstam “The New York Times”.

“Viņi par to ir ļoti apkaunoti. Zināmā mērā tās ir raganu medības. Viņi vienkārši koncentrējas uz to,” piebilda jaunievēlētais prezidents.

Tramps regulāri ir apšaubījis ASV izlūkdienestu secinājumus, ka Krievija bijusi atbildīga par hakeru uzrukumiem.

Piektdien Trampam tiks sniegta slepena izlūkdienestu informācija par hakeru darbībām.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Maskavas kiberuzbrukumiem, Savienotās Valstis decembra beigās vērsa jaunas sankcijas pret Krieviju. No ASV tika izraidīti 35 Krievijas diplomāti, un sankcijas vērstas pret deviņām organizācijām un fiziskajām personām, tostarp pret Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) un pret Krievijas bruņoto spēku izlūkdienestu. Tiks slēgti arī divi Krievijas lietotie objekti ASV, kuri izmantoti “ar izlūkošanu saistītiem mērķiem”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+