×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps paraksta rīkojumu par imigrantu pastiprinātu pārbaudi

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien parakstīja rīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Ceremonijā Pentagonā, kas tika rīkota jaunā aizsardzības ministra Džeimsa Matisa zvēresta došanai, Tramps parakstīja dekrētu ar nosaukumu “Nācijas aizsardzība no ārzemju teroristu iekļūšanas Savienotajās Valstīs”.

“Tā ir liela lieta,” paziņoja Tramps, atskanot bruņoto spēku vadītāju pieklājīgiem aplausiem.

Baltais nams vēl nav publicējis šī dekrēta tekstu, bet tā projekts šonedēļ tika noplūdināts ASV medijiem, kas ir plaši ziņojuši par to.

Saskaņā ar šo projektu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta uz vismaz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Tas arī paredz uz 30 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

Pilsonisko brīvību grupas un daudzi pretterorisma eksperti ir nosodījuši šos pasākumus jau pirms dekrēta parakstīšanas, uzskatot par nehumānu pielīdzināt bruņoto konfliktu upurus ekstrēmistiem, kuri viņus apdraud.

Šīs programmas apturēšana tomēr nelīdzinās Trampa pērn vēlēšanu kampaņā izteiktajiem draudiem apturēt visu musulmaņu iebraukšanu ASV.

Trampa atbalstītāji aizstāv šos pasākumus kā nepieciešamus, lai novērstu “Al Qaeda” vai “Islāma valsts” piekritēju iefiltrēšanos ASV, maskējoties par bēgļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+