Pasaulē

Tramps paziņo, ka atteicies no ”Time” piedāvājuma būt par ”Gada cilvēku”, jo nebija skaidrs, ka uzvarēs 16


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto – AP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka esot noraidījis žurnāla “Time” piedāvājumu varbūt kļūt par “Gada cilvēku” (“Person of the Year”), jo žurnāls lūdzis viņa interviju un fotogrāfiju, bet nav apstiprinājis, ka viņš tiks izraudzīts šim titulam.

Tramps tviterī rakstīja: “Žurnāls “Time” piezvanīja, lai pateiktu, ka es VARBŪT tikšu nosaukts par “Gada cilvēku” tāpat kā iepriekšējā gadā, bet man vajadzētu piekrist intervijai un fotosesijai.”

“Es pateicu, ka varbūt nederēs, un atteicos. Jebkurā gadījumā paldies!” tvītoja Tramps.

“Time” piektdienas vakarā tviterī paziņoja, ka Trampam “nav taisnība par to, kā mēs izvēlamies “Gada cilvēku”,” jo žurnāls nekomentē savu izvēli pirms attiecīgās publikācijas.

Žurnāls “Time” piešķir gada cilvēka titulu tam, kurš “labā vai sliktā veidā … ir visvairāk izdarījis, lai ietekmētu gada notikumus”.

Tramps tika atzīts par šī žurnāla “Gada cilvēku” 2016.gadā pēc savas uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās, un attiecīgā žurnāla numura virsraksts bija “Amerikas Sašķelto Valstu prezidents”.

Nekustamo īpašumu magnāts Tramps 2012., 2014. un 2015.gadā bija sūdzējies par to, ka nav izraudzīts šim titulam. Kad 2015.gadā par “Gada cilvēku” kļuva Vācijas kanclere Angela Merkele, Tramps tvītoja, ka “viņi izraudzījušies cilvēku, kas izposta Vāciju”.

Laikraksts “Washington Post” jūnijā ziņoja, ka vairākos Trampa golfa klubos redzamā vietā bija izlikts ierāmēts “Time” vāks neīstā variantā, kur Trampam veltīti vairāki pozitīvi virsraksti. “Time” toreiz aicināja Trampu aizvākt šo neīsto žurnāla vāku.

LA.lv