×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Tramps paziņo, ka miljoniem cilvēku balsoja nelikumīgi (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps svētdien paziņojis, ka prezidenta vēlēšanās būtu ieguvis vairāk balsu nekā viņa sāncense Hilarija Klintone, ja vien nelikumīgi nebūtu nobalsojuši vairāki miljoni cilvēku.

“Līdzās graujošai uzvarai elektoru kolēģijā es arī saņēmu visvairāk balsu, ja atskaita miljoniem cilvēku, kas nobalsoja nelikumīgi,” viņš ierakstīja vietnē “Twitter”, tā reaģējot uz gaidāmo balsu pārskaitīšanu Viskonsinā.

Ne Tramps, ne arī viņa padomnieki nesniedza pierādījumus par šādu masveidīgu nelikumīgu balsošanu. Jaunievēlētais prezidents arī neatklāja, kāpēc viņš iebilst pret balsu pārskaitīšanu, ja krāpšana vēlēšanās bijusi tik nopietna problēmu.

Neviens vēlēšanu novērotājs nav norādījis uz šādu krāpšanu.

Jau vēstīts, ka demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones kampaņa sestdien paziņoja, ka piedalīsies balsu pārskaitīšanā Viskonsinā, lai gan līdz šim nav konstatējusi nekādus pārkāpumus šajās vēlēšanās. Pārskaitīšanu pieprasījusi Zaļo partijas kandidāte uz prezidenta amatu Džila Steina, kas pati saņēmusi niecīgu daļu no visām balsīm.

Tramps šādu balsu pārskaitīšanu nosaucis par “krāpšanu”.

Tikmēr eksperti norāda, ka vēlēšanu rezultātu grozīšana balsu pārskaitīšanas rezultātā esot ļoti mazticama, taču tā var veicināt debašu turpināšanos par Trampa ievēlēšanas leģitimitāti.
Lai gan republikānis Tramps vēlēšanās izcīnīja nepieciešamo vairākumu elektoru kolēģijā, viņa sāncense Klintone ieguva vēlētāju balsu vairākumu visas valsts mērogā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. “Lai gan republikānis Tramps vēlēšanās izcīnīja nepieciešamo vairākumu elektoru kolēģijā, viņa sāncense Klintone ieguva vēlētāju balsu vairākumu visas valsts mērogā.”

  Vai kads gudrs cilveks var paskaidrot ka tiek ievelets prezidents demokratiska valsti – tauta ieval vai maza dala cilveku – elektoru (masonu barins),

  izskatas pec istas demokratijas, ko vajadzetu istenot visa pasaule – labs piemers !

  • kas tur nesaprotams? Atbildēt

   atkaribā no iedzivotāju skaita katram velešanu apgabalam ir noteikta elektorāta skaita vieta. atiecigi ja klintone uzvar kādā blīvi apdzivotā rajonā teiksim ar 99% balsu, viņa vienalga saņem tikai atiecigā rajona elektoru balsis. kamer kādā mazāk blīvā rajonā tramps uzvar ar 51% pārsvaru savācot visas elektoru balsis. uz tā rēķina klintonei ari sanāk vairākums

 2. pēc krāpšanas mēģinājuma ari izskatās. jo ārskaitit prasa ne jau klintone kas butu loģiski, bet gan kandidāte kam vispār labi ja 100 balsis ir. un klintones komanda tikai “piedalisies “šinī pasākumā. es trampa vietā uzstātu lai pārskaita un ņem vērā tikai pieprasijušās kandidātes balsis, klintones un trampa balsis ignorejot. ja jau klintone sāk netīru spēliti ar “pārskaitišanu” tad trampam tikpat rupji viņa jāpasūta

Draugiem Facebook Twitter Google+