×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Tramps paziņo par izstāšanos no Parīzes klimata līguma (7)

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka ASV izstāsies no ANO Parīzes klimata līguma.

Parīzē panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Republikāņu pretestības dēļ ASV Senāts neapstiprināja Parīzes klimata vienošanos, tādēļ tai ASV nav tiesiski saistoša līguma spēks, un Vašingtona var salīdzinoši viegli no tās atteikties.

Tomēr Tramps sekošot Baraka Obamas prezidentūras laikā noteiktajai kārtībai, kādā ASV var iziet no Parīzes vienošanās, – procedūra prasa aptuveni četrus gadus, tādējādi galavārds šajā jautājumā būtu tautai nākamajās prezidenta vēlēšanās, raksta “The New York Times”.

Parīzes vienošanās atbalstītāji, dažādu globālo dabas aizsardzības organizāciju vadītāji, jau nosodījuši Trampa lēmumu, un pārsteidzošā kārtā savu apņemšanos ievērot vienošanās noteikumus apstiprinājušas Ķīnas un Indijas valdības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Patiesībā jau šī līguma rezultātu msš šodien baudam! Jo klimata izmaiņas visstraujāk novērotas tieši pēdējo 20 gadu laikā. Tā ka………… naudas izkrāpšana veiklu darboņu rokās. Katru dienu debesīs paceļas aizvien vairāk un vairāk lidmašinu utt

  2. Vajag būt īpaši aprobežotam, lai neredzētu un nejustu klimata pārmaiņas gan pasaulē, gan tepat
    Latvijā! Un tās nav atkarīgas ne no labās, ne no kreisās liberāļu preses, kā tu te muldi. Nevajag visu politizēt. Bet ASV ir viens no lielākajiem CO2 un CH4 izmešu avotiem pasaulē, tā ka atsakoties no līguma nekā pareiza te Trampa rīcībā nesaskatu.

  3. Tramps seko Putinam, jo tam tāpat nav saistoši Starptautiskie nolīgumi un saistības! Pasaulē ko gribu to daru! Bet Starptautiskie līgumi ir tie, kas kaut cik attur mūsdienu pasaules valstis no haosa un arī no konfliktiem. Tā ka tas ir bīstami, ja šāda tipa vīri ir pie valstu stūres!

    • Kreiso liberaļu presi esi pārlasījies? Parīzes līgums nav nekas cits, kā prasta tirgošanās ar CO2 kvotām, ASV pareizi dara, ka uzliek mīksto!

  4. man gan tas zēns sāk patikt

  5. Donalds kā tāds kašķīgs bērns. Kā kaut kas nepatīk, tūlīt deguns gaisā un – prom.

Draugiem Facebook Twitter Google+