Pasaulē

Tramps paziņo par “zaļo karšu” loterijas izbeigšanu 16

Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka izbeigs pasaulē populāro “zaļo karšu” jeb pastāvīgās uzturēšanās atļauju loteriju.

Teroraktu Ņujorkā Manhetenā otrdien sarīkojušais Uzbekistānas pilsonis Saifullo Saipovs, kurš nogalināja astoņus cilvēkus, ASV bija ieradies šīs programmas ietvaros.

“Esmu sācis procesu, lai pārtrauktu dažādības loterijas programmu,” Tramps sacīja žurnālistiem. “Mums ir jādara tas, kas ir vajadzīgs, lai aizsargātu mūsu pilsoņus. Mēs atbrīvosimies no šīs loterijas programmas cik vien drīz iespējams.”

1990.gadā aizsāktās programmas ietvaros ik gadu ASV pastāvīgo iedzīvotāju vīzas tiek piešķirtas aptuveni 50 000 cilvēku no visas pasaules.

Mērķis programmai, kuru trešdien Tramps solīja apturēt, ir sekmēt to, ka ASV pastāvīgās uzturēšanās atļaujas – tā dēvētās zaļās kartes – saņem dažādas valstiskās izcelsmes cilvēki.

2015.gadā “zaļo karšu” loterijā tika saņemti vairāk nekā 14 miljoni pieteikumu, un 49 377 ieguva “zaļās kartes”. Viņu vidū bija 2524 Uzbekistānas pilsoņi.

Saipovs otrdien uz velosipēdistu celiņa Lejas Manhetenā ar auto notrieca vairākus gājējus un velosipēdistus, vismaz astoņus cilvēkus nogalinot un 11 ievainojot.

Policija Saipovu sašāva vēderā, tomēr viņš, pēc visa spriežot, izdzīvos.

LA.lv