Pasaulē
Citur

Tramps: Saūda Arābijas karalis piekrīt kāpināt naftas ieguvi0

Foto – LETA/REUTER

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka Saūda Arābijas karalis Salmans telefonsarunā atsaucies viņa pamudinājumam kāpināt naftas ieguvi.

“Tikko runāju ar Saūda Arābijas karali Salmanu un paskaidroju viņam, ka saistībā ar nestabilitāti un traucējumiem Irānā un Venecuēlā es lūdzu Saūda Arābiju palielināt naftas ieguvi – iespējams, līdz diviem miljoniem barelu, lai kompensētu starpību,” tviterī rakstījis Tramps. “Cenas ir pārāk augstas! Viņš piekrita.”

Saūda Arābija apliecinājusi, ka telefonsaruna notikusi, taču nav pieminējusi Trampa norādītos divus miljonus barelu.

Kā teikts valsts ziņu aģentūras “Saudi Press Agency” izplatītajā paziņojumā, “telefonsarunas laikā abi līderi uzsvēruši nepieciešamību censties uzturēt stabilitāti naftas tirgos un globālās ekonomikas izaugsmi” un atzinuši, ka “nepieciešams kompensēt jebkādu iespējamo piegāžu samazināšanos”. Sīkāk šo jautājumu aģentūra nav aplūkojusi.

Saistītie raksti

Kā ziņots, naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC dalībvalstis pagājušajā piektdienā vienojās tirgus stabilizācijas nolūkā paaugstināt jēlnaftas ieguvi par vienu miljonu barelu dienā, sadalot šo apjomu starp dalībvalstīm.

OPEC un vairākas partnervalstis, tostarp Krievija, 2016.gada nogalē vienojās samazināt naftas ieguvi, lai mazinātu pārprodukciju tirgū un veicinātu jēlnaftas cenu pieaugumu. Pērnā gada novembra beigās vienošanos tika nolemts pagarināt līdz 2018.gada nogalei.

LA.lv