Pasaulē

Tramps savā pirmajā ārvalstu vizītē ieradies Saūda Arābijā 0

Reuters

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien ieradies Saūda Arābijā, kas ir viņa pirmā ārvalstu vizīte pēc stāšanās ASV prezidenta amatā.

Ar naftas resursiem bagātajā karalistē Tramps divu dienu vizītē ieradies, vēloties veidot spēcīgāku partnerību ar islāma pasauli cīņā pret terorismu.

Saūda Arābijas amatpersonas Trampa vizīti raksturojušas kā vēsturisku, cerot, ka tā stiprinās attiecības ar ASV, kas saasinājās, kad iepriekšējais ASV prezidents Baraks Obama izvēlējās veidot atvērtākas attiecības ar Irānu, kas ir Saūda Arābijas sāncense.

Tramps kopā ar savu sievu Melāniju ieradās lidostā Rijādā, kur no lidmašīnas pa sarkano paklāju Saūda Arābijas apsargu pavadībā devās uz tikšanos ar Saūda Arābijas karali Salamanu bin Abdulazizu al Saūdu.

71 gadu vecais Trams un 81 gadu vecais Salamans īsu brīdi sarunājās, lidostas zālē izbaudot tradicionālo arābu kafiju.

No lidmašīnas kopā ar citiem administrācijas pārstāvjiem un darbiniekiem izkāpa arī Trampa meita Ivanka un viņas vīrs Džereds Kušners, kas abi ir augsta ranga prezidenta padomnieki.

Piektdien Tramps paziņoja, ka “godīgi un skaidri prezentēs ASV iedzīvotāju uzskatus” Saūda Arābijas un citu valstu līderiem, kurus satiks vizītes laikā. “Amerika nevar atrisināt visas pasaules problēmas, bet mēs varam – un mums tas ir jādara – palīdzēt katrai valstij, kas vēlas pievienoties kopīgam mērķim izskaust terorismu no Zemes virsas,” piebilda ASV prezidents.

Sestdien Trampam paredzēta vēl viena tikšanās ar Saūda Arābijas karali, bet pēc tam arī ar atsevišķas tikšanās ar kroņprinci Mohamedu bin Najefu un kroņprinča vietnieku Mohamedu bin Salmanu.

Svētdien Tramps tiksies ar sešu valstu veidotās Persijas līča sadarbības padomes līderiem, kā arī apmeklēs samitu, kurā pulcēties 55 līderi un valstu pārstāvji no arābu un islāma valstīm.

Vizītes laikā plānots parakstīt gan ekonomikas vienošanās, gan paziņot par jauniem ieroču darījumiem vairāk nekā 100 miljardu ASV dolāru (89 miljardu eiro) vērtībā.

Pirmdien Tramps no Saūda Arābijas dosies tālāk uz Izraēlu, kā arī vizītes laikā apmeklēs Vatikānu, Beļģiju un Itāliju, Briselē tiksies ar NATO līderiem, bet Sicīlijā – ar G7 valstu grupas līderiem.

LA.lv