Pasaulē
Citur

Tramps tviterī uzbrūk sabiedrotajiem0


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien tviterī atkal uzbrucis sabiedrotajiem, galveno uzmanību veltot tirdzniecībai un NATO.

“Godīga tirdzniecība tagad būtu jāsauc par muļķīgu tirdzniecību, ja tā nav abpusēja,” tviterī ierakstījis Tramps, kritizējot Kanādas tarifus piena importam no ASV.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, kad tiek “izsaukts atbildēt, uzvedas tā, it kā viņam būtu nodarīts pāri”, skaidroja prezidents.

Tramps sestdien atsauca ASV atbalstu G7 samita noslēguma komunikē un kritizēja samita saimnieku Trudo par negodīgumu.

Tramps pirmdien turpināja tviterī: “Kāpēc gan man, Savienoto Valstu prezidentam, vajadzētu pieļaut, ka valstīm arī turpmāk ir milzīga pozitīva tirdzniecības bilance, kā tas ir bijis desmitgadēm ilgi, kamēr mūsu fermeri, strādnieki un nodokļu maksātāji maksā augstu un netaisnu cenu? Tas nav taisnīgi attiecībā pret Amerikas tautu.”

Līdzās Amerikas tirdzniecības deficītam vēl ir arī “fakts, ka ASV maksā arī teju vai visu NATO aizsardzību šīm valstīm, kas mūs aptīra tirdzniecībā (tās maksā tikai izmaksu daļu un smejas!)”.

Eiropas Savienībai “ir jāmaksā vairāk par armiju”, uzsvēra Tramps.

Atbilstoši Trampa vērtējumam Vācija “NATO maksā 1% (lēnām) no sava IKP, kamēr mēs maksājam 4% no sava krietni lielākā IKP. Vai kādam šķiet, ka tas ir pareizi? Mēs aizsargājam Eiropu (tas ir labi), ciešot lielus finanšu zaudējumus, un tad tiekam kārtīgi apstrādāti tirdzniecībā. Tuvojas pārmaiņas”.

Skaitļi, kurus Tramps min savos tvītos, bieži vien ir aplami vai maldinoši.

Tramps rezumēja, norādot: “Piedodiet, bet mēs vairs nevaram ļaut mūsu draugiem vai ienaidniekiem izmantot mūs tirdzniecībā. Mums pirmajā vietā jāstāda Amerikas strādnieks!”

Gluži kā minot kādu aizkavējušos domu, Tramps, kurš šobrīd ir ieradies Singapūrā uz samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, atzina: “Lieliski būt Singapūrā, gaisā ir satraukums!”

LA.lv