×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Tramps un Klintone kā suns ar kaķi jeb pussoli no nominācijas (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Uzvarot otrdien notikušajās priekšvēlēšanās piecos ASV ziemeļaustrumu štatos, republikāņu favorīts Donalds Tramps un demokrātu vadošā pretendente Hilarija Klintone atrodas pussoli no panākuma starpfinišā, par ko var uzskatīt savu kandidatūru oficiālu izvirzīšanu prezidenta amatam partiju konferencēs jūlijā.

Galavārds partiju konferencēs

Pagājušajā nedēļā Trampa sāncenši senators no Teksasas Teds Kruss un Ohaio gubernators Džons Kesičs apspriedās, kā kopīgi mēģināt apturēt Ņujorkas miljardiera uzvaras gājienu. Kesičs piekritis neizvērst kampaņu Indianas štatā, kur priekšvēlēšanas notiks 3. maijā, bet Kruss neaģitēs par savu kandidatūru Ņūmeksikas un Oregonas pavalstīs, ziņo aģentūra AFP. Tramps nodēvējis šo aliansi par “patētisku un neefektīvu”. Pēc uzvarām Delavērā, Konektikutā, Mērilendā, Pensilvānijā un Rodailendā Tramps jau paziņojis, ka kļuvis par Republikāņu partijas “iespējamo nominantu” startam ASV prezidenta vēlēšanās novembrī. “Manuprāt, cīņa ir galā,” pašpārliecināti apgalvoja 69 gadus vecais nekustamo īpašumu magnāts Tramps, kuru otrdienas uzvaras pietuvinājušas mērķim nodrošināt 1237 delegātu balsis, kas nepieciešamas, lai republikāņu konventā jau pirmajā balsojumā viņš tiktu apstiprināts par partijas kandidātu prezidenta vēlēšanās. Analītiķi atzīmē, ka delegātu balsu sadalījumu partijas konferencē var sarežģīt delegātu dažādais statuss, jo daļai ir obligātais balsojums par attiecīgajā štatā uzvarējušo kandidātu, bet citiem, tā dēvētajiem superdelegātiem, ir brīvais balsojums. Kruss un Kesičs turpina cīņu, cerot uz tā dēvēto atvērto konventu, tas ir, iespēju, ka Trampam pietrūks delegātu balsu, lai viņš gūtu uzvaru jau pirmajā balsojumā. Tad nākamajās balsošanas kārtās delegātus vairs nesaistīs priekšvēlēšanu balsojuma rezultāts attiecīgajā štatā un tie varēs balsot arī par kādu citu kandidātu, kas viņu štatā nav uzvarējis. Šobrīd saskaņā ar raidorganizācijas BBC aplēsēm Tramps sev jau nodrošinājis 950 delegātu atbalstu, un viņam atlicis vēl iegūt 287 delegātu balsis. Krusu atbalsta 560 delegāti, bet Kesiču – 153 delegāti.

Tramps un Klintone apmainās dzēlībām

Bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone piekāpās Demokrātu partijas kreisā spārna pārstāvim Vermontas štata senatoram Bērnijam Sendersam vienīgi Rodailendas štatā. Pašpasludinātais “demokrātiskais sociālists” pēc šīs nelielās uzvaras paziņojis, ka nolēmis cīnīties līdz galam, taču viņa izredzes panākt Klintoni ir niecīgas. Bijusī pirmā lēdija jau nodrošinājusi 2141 no demokrātu kongresā nepieciešamajām 2383 delegātu balsīm un viņai atlicis piesaistīt vairs tikai 242 delegātus. Senders pagaidām ieguvis tikai 1321 delegāta atbalstu. 68 gadus vecā Klintone aicināja savus atbalstītājus aktīvi iesaistīties priekšvēlēšanu kampaņā un demokrātu konventā apliecināt partijas vienotību pirms izšķirošās cīņas ar republikāņu pretendentu novembra vēlēšanās.

Tramps noliedza apgalvojumus, ka viņš būtu piekritis savu padomnieku ieteikumiem mainīt savas kampaņas uzbrūkošo taktiku un personīgās uzvedības agresīvo stilu. “Ja jums ir futbola komanda, kas gūst uzvaras un iekļūst kausa izcīņas finālā, jūs nemaināt spēlētājus,” viņš teica, “tāpēc es nemainos,” ziņo raidsabiedrība NBC. Viņaprāt, Krusam un Kesičam vajadzētu izstāties no cīņas un tad varētu “sadziedēt Republikāņu partiju”.

Jautāts, kā varētu izvērsties viņa sacensība ar Klintoni novembrī, Tramps izteicās, ka viņa varētu izspēlēt “sieviešu kārti”. “Viņai nekā cita nav,” viņš teica. “Atklāti runājot, ja Hilarija Klintone būtu vīrietis, es nedomāju, ka viņa iegūtu piecus procentus balsu,” viņš apgalvoja. Uzrunājot savus atbalstītājus Filadelfijā, kur jūlijā notiks Demokrātu partijas nacionālā konference, Klintone deva pretsparu Trampam: “Ja cīņa par sieviešu veselību, apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu un vienādu atalgojumu ir sieviešu kārts izspēle, tad es piedalos spēlē.” Analītiķi atzīmē, ka demokrātu kandidāta Sendersa paustā kritika globālo korporāciju un banku alkatībai un saņemtais vēlētāju atbalsts ietekmējis arī Klintones kampaņu. Uzrunā Filadelfijā Klintone uzslavēja Sendersu un miljoniem viņa atbalstītāju par prasību nepieļaut neuzskaitītas naudas izmantošanu politikā un pievērst lielāku uzmanību ienākumu nevienlīdzības mazināšanai. “Kopīgiem spēkiem mēs to panāksim, jo, vai jūs atbalstāt senatoru Sendersu vai mani, ir daudz vairāk mūs vienojoša nekā šķeļoša,” apgalvoja Klintone, uzstājoties kā Demokrātu partijas vienotāja un vēršoties arī pie neatkarīgajiem vēlētājiem un “domājošajiem” republikāņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. vērts ieskatīties Atbildēt

  Tā kā ASV pašreiz notiek abu partiju prezidenta kandidātu priekšvēlēšanas, tad ir vērst apskatīties uz vienu no galvenajām kandidātēm uz ASV prezidenta amatu – Hilariju Klintoni no Demokrātiskās partijas.

  Jau kādu laiku visai pasaulei ir labi redzams, ka ASV vārda burtiskā nozīmē ir sajukusi prātā. Tas, ka Hilarija Klintone ne tikai joprojām paliek prezidenta amata kandidāte, bet ir pat viena no vadošajām kandidātēm, kuru atbalsta gan amerikāņu lielkorporācijas, gan Demokrātiskās partijas funkcionāri, gan ASV elite kopumā, ir kārtējais amerikāņu ārprāta apliecinājums jeb tā ir viena no daudzajām ASV degradācijas pazīme.

  Runājot par Klintoni, neņemsim vērā Demokrātu partijas standarta programatoriskās nostādnes par visādu amorālību legalizāciju (kas ir cita ASV ārprāta un degradācijas pazīme), jo tā ir partija. Tāpat atstāsim bez ievērības e-pastu skandālu, kam ir plaša rezonanse ASV, jo jebkuram domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka amerikāņiem pēc būtības ir uzspļaut likumam un, ja vien ir tāda iespēja, viņi tos nepildīs. Nu nav tur nekas īpašs un Klintone šai ziņā ne ar ko neatšķiras no citiem ASV (un ne tikai) politiķiem. Nesāksim moralizēt arī par to, ka Klintone, kā izrādās, sit savu vīru – bijušo ASV prezidentu Bilu Klintonu. Tā kā Demokrātu partijai ir pavisam izkropļota sapratne par ģimeni, tad tas nav tas trakākais, Klintone vismaz ir precējusies ar vīrieti. Visbeidzot atstāsim bez ievērības arī apstākli, ka Klintone ir lielkorporācijas Monsanto lobiste, kas ne tikai cenšas monopolizēt visu sēklu tirgu pasaulē un attiecīgi arī visu lauksaimniecības industriju, bet arī vārda burtiskā nozīmē indē cilvēkus ar Roundup un pret Roundup izturīgu ģenētiski modificētu organismu produkciju (galvenie cietēji no tā ir ASV iedzīvotāji, bet Monsanto savu nelietīgo darbību cenšas izplatīt pa visu pasauli, tam izmantojot ASV valsts struktūras).

  Ja ASV būtu kaut cik normāla valsts, tad Hilarijai Klintonei vajadzēja pazust no ASV politiskās skatuves drīz pēc tam, kad tika publiskots video, kurā viņa par Muamāra Kadafi nogalināšanu izsakās sekojoši: “Mēs atnācām, mēs ieraudzījām, viņš nomira”, pēc tam sākot nievājoši smieties.

  • Jāatgādina, ka pēc ASV, Francijas, Lielbritānijas un virknes arābu monarhiju specoperācijas, ko vadīja personiski Hilarija Klintone, ilggadīgais Lībijas vadītājs Muamārs Kadafi, kura laikā Lībija piedzīvoja nepieredzētu uzplaukumu, tika sagūstīts, spīdzināts un necilvēcīgi nogalināts bez maz vai tiešā ēterā, pēc kā notika publiska izņirgāšanās TV kameru priekšā par Kadafi mirstīgajām atliekām.

   Par ko liecina attiecīgais video? Pirmkārt par to, ka Hilarija Klintone ir atsaldēta maita un morāla krople, kurai ir svešas pat viselementārākās ētikas un cilvēcības normas. Jau tas vien, ka specoperāciju, kuru vadīja Klintone, beidzās ar tik necilvēcīgu Kadafi nogalināšanu, jau daudz ko liecina, bet publiskotais video pilnībā likvidē jebkuras šaubas par Klintones necilvēcīgo (ja gribat – dēmonisko) dabu.

   Bet arī tas vēl nav viss. Anglosakši savā būtībā ir ļoti auksti racionāli cilvēki, kuriem morāle, sirdsapaziņa, iejūtība un tamlīdzīgas cilvēcības izpausmes šķiet tādi lieki un bieži vien traucējoši sentimenti. Auksts racio pāri visam, tāds ir anglosakšu politiskais kredo. Tāpēc viena no cienītākajām anglosakšu īpašībām ir savaldība un gribasspēks. Ar auksto racionālo prātu paceļamies virs subjektīvā, saprotam, kas patiešām ir pareizi, tad ar gribasspēku savaldām sevi tā realizācijai un pēc tam ar dzelžainu gribu piespiežam to izpildīt citus, lūk, anglosakšu impēriju veiksmes formula.

   No video ir redzams, ka Hilarija Klintone ir ne tikai maita, ar ko anglosakšu elitei nekad nav bijis problēmu, bet viņa ir nesavaldīga maita, kura nevalda pār sevi un “nerubij fišku”, kā viņas līmeņa cilvēks drīkst uzvesties un kā (tikai no racionālā viedokļa) kategoriski uzvesties nedrīkst. Klintone racionāli – lietišķi nepasaka standarta frāzes par “demokrātijas” aizsardzību, cīņu pret “terorismu” vai, ja gribas būt atklātākai, par ASV interešu aizsardzību. Tā vietā Klintone kā maza meitene hihina par cilvēka nogalināšanu demonstrējot savu nesavaldību un infantilismu, kas ņemot vērā tās morālo stāju un vecumu, izskatās vairāk kā pretīgi (un tas, ka tik daudzi ierindas amerikāņi atbalsta tādu pretekli kā Klintone, ir vēl cita ASV degradācijas pazīme).

   Visbeidzot katrs pats var padomāt, ar ko pasaulei draud apstāklis, ka varenākās (vai otras varenākās) valsts vadītājs, kā rīcībā ir masu iznīcināšanas ieroči, tai skaitā kodolieroči, ir infantils un nesavaldīgs maita?! Un latviešvalodīgie idioti vēl histēriski kliedz par Krievijas draudiem!

   Informācijas aģentūra
   /07.03.2016/

 2. Tā kā ASV pašreiz notiek abu partiju prezidenta kandidātu priekšvēlēšanas, tad ir vērst apskatīties uz vienu no galvenajām kandidātēm uz ASV prezidenta amatu – Hilariju Klintoni no Demokrātiskās partijas.

  Jau kādu laiku visai pasaulei ir labi redzams, ka ASV vārda burtiskā nozīmē ir sajukusi prātā. Tas, ka Hilarija Klintone ne tikai joprojām paliek prezidenta amata kandidāte, bet ir pat viena no vadošajām kandidātēm, kuru atbalsta gan amerikāņu lielkorporācijas, gan Demokrātiskās partijas funkcionāri, gan ASV elite kopumā, ir kārtējais amerikāņu ārprāta apliecinājums jeb tā ir viena no daudzajām ASV degradācijas pazīme.

  Runājot par Klintoni, neņemsim vērā Demokrātu partijas standarta programatoriskās nostādnes par visādu amorālību legalizāciju (kas ir cita ASV ārprāta un degradācijas pazīme), jo tā ir partija. Tāpat atstāsim bez ievērības e-pastu skandālu, kam ir plaša rezonanse ASV, jo jebkuram domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka amerikāņiem pēc būtības ir uzspļaut likumam un, ja vien ir tāda iespēja, viņi tos nepildīs. Nu nav tur nekas īpašs un Klintone šai ziņā ne ar ko neatšķiras no citiem ASV (un ne tikai) politiķiem. Nesāksim moralizēt arī par to, ka Klintone, kā izrādās, sit savu vīru – bijušo ASV prezidentu Bilu Klintonu. Tā kā Demokrātu partijai ir pavisam izkropļota sapratne par ģimeni, tad tas nav tas trakākais, Klintone vismaz ir precējusies ar vīrieti. Visbeidzot atstāsim bez ievērības arī apstākli, ka Klintone ir lielkorporācijas Monsanto lobiste, kas ne tikai cenšas monopolizēt visu sēklu tirgu pasaulē un attiecīgi arī visu lauksaimniecības industriju, bet arī vārda burtiskā nozīmē indē cilvēkus ar Roundup un pret Roundup izturīgu ģenētiski modificētu organismu produkciju (galvenie cietēji no tā ir ASV iedzīvotāji, bet Monsanto savu nelietīgo darbību cenšas izplatīt pa visu pasauli, tam izmantojot ASV valsts struktūras).

  Ja ASV būtu kaut cik normāla valsts, tad Hilarijai Klintonei vajadzēja pazust no ASV politiskās skatuves drīz pēc tam, kad tika publiskots video, kurā viņa par Muamāra Kadafi nogalināšanu izsakās sekojoši: “Mēs atnācām, mēs ieraudzījām, viņš nomira”, pēc tam sākot nievājoši smieties.

Draugiem Facebook Twitter Google+