×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Tramps un Putins vienatnē (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Pēc NATO apspriedes Briselē paredzēta ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās. Tā notiks 16. jūlijā Helsinkos. Līdzās oficiālajām sarunām ar padomnieku un ekspertu piedalīšanos Tramps paudis vēlmi sarunāties ar Putinu vienatnē. Tā ir Trampa iniciatīva, kas ārpusniekiem – un ne tikai – šķiet dīvaina, pat mistiska. Atgādināsim šo abu prezidentu raksturīgās īpašības: Tramps ir impulsīvs un neaprēķināms, Putins ir rūdīts un mērķtiecīgs.

Caur pagātnes miglu manā atmiņā pavīd ASV prezidents Franklins Delano Ruzvelts, kuram Jaltā 1945. gada pavasarī Josifs Staļins rādījās kā “un­cle Joe” – tēvocis Džo, ar kuru, veidojot pēckara pasauli, varēšot sastrādāties… Atkāpies, sātan, tas ir nelabs rēgs…

Jā, kāpēc obligāti jārunājas vie­natnē? Trampu – Amerika vēl nav diktatūra – kā čūskas apvij apsūdzības un pierādījumi, kas liecina, ka viņš 2016. gada 8. novembrī ticis ievēlēts par ASV prezidentu, pateicoties (te šis vārds ir īsti vietā) Kremļa rosībai, nomelnojot viņa konkurenti Hilariju Klintoni, liekot lietā manipulatorus un hakerus, kā arī šantāžu kaut kādu senu sakaru un darījumu dēļ. Trampu tas žņaudz, un te nu viņam vajadzīga intīma saruna ar Putinu kā vīram ar vīru, vīrietim ar vīrieti.

Kādas ir Donalda Trampa attiecības ar NATO, kurā Latvija ietilpst kā dalībvalsts? Šajā sakarā ir vērts zināt, ko izcilā vēsturniece un publiciste Anna Epelbauma raksta avīzē “Washington Post”. Viņa savai apcerei likusi virsrakstu, kas visu izsaka: “Tramps ienīst starptautiskās organizācijas, kas veido ASV bagātības, uzplaukuma un militārā spēka pamatu.” Eplbauma apraksta, cik rupji Tramps uzvedās nesenajā G7 (“lielā septiņnieka”) saietā. Tajā viņš teica, ka NATO esot Savienotajām Valstīm “pārāk dārga”. Tramps lika saprast, ka viņš vienādi zemu vērtē gan NATO, gan WTO (Pasaules tirdzniecības organizāciju), gan Eiropas Savienību.

Epelbauma uzsver: “Pirmo reizi kopš 1945. gada Eiropai ir darīšana ar ASV prezidentu, kuram ir fundamentāli atšķirīgs uzskats par Amerikas starptautisko lomu. Tramps vairāk negrib, lai ASV būtu Rietumu galvenais organizējošais spēks.” Tramps, raksta Epelbauma, varētu izmantot savu tikšanos ar Putinu, lai iebiedētu britus, vāciešus un visus, kuriem liek bažīties Krievijas agresīvā uzvedība, un piespiest tos darīt to, ko viņš grib, jebkurā jomā. Varbūt Tramps šantažēs vāciešus, prasot no viņiem iznīcināt pašmāju auto industriju, citādi amerikāņu karaspēks nepaliks Heidelbergā. Kas attiecas uz mazākām valstīm – Igauniju, Lietuvu –, tām neveicas: nav pietiekamu trumpju, lai kaulētos šajā jaunajā pokera spēlē, un tās varēs iztirgot (!) Putinam, ja viņš tās gribēšot, par lētu maksu…

Te nu laikrakstā “NRA” izsakās Bens Latkovskis un jau virsrakstā vaicā: “Vai Trampa un Putina draudzība apdraud Latvijas drošību?” Un raksta noslēgumā atbild: “No Latvijas drošības viedokļa Putina draudzība ar Trampu mums varētu būt izdevīga.”

Redzēsim, kādas sekas būs Trampa un Putina intīmajai sarunai vie­natnē – bez lieciniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Putlera..lellei piedēvētas interesantas īpašības..rūdīts un mērķtiecīgs..rūdīts..tas kurš ..,udmurts”..vai tas kurš atgādina fantomasu..un runā šīs lelles iestudētus tekstus.,neko vairāk kā šiem aktieriem atļāvuši kremļa noziedznieki no kooperatīva,,Ozero”.Tramps jebnu ir ieslēdzis idiotu..jebšu šim putina klaunam piestādīs..ģenētiskus pierādījumus ..ka viņš kontaktējas ar viltvārdi!

 2. Šis raksts ir slima zirga murgi! Jā kādam būtu kompromāts pret. Trampu sen jau būtu visos medijos.

 3. ………tām neveicas: nav pietiekamu trumpju, lai kaulētos šajā jaunajā pokera spēlē, un tās varēs iztirgot (!) Putinam, ja viņš tās gribēšot, par lētu maksu.- mes jau jau pašu rookām sevi notirgojam, itkā nepamanot.

 4. Kas attiecas uz Latviju – kam bus taisniba – Epelbaumai vai Latkovskim?

  Kapec komentars nav ievietots?

 5. Kas attiecas uz Latviju – kam bus taisniba – Epelbaumai vai Latkovskim?

 6. Kas attiecas uz Latviju – kam bus taisniba – Epelbaumai vai Latkovskim?

 7. Satiksies rūdīts čekists un traks biznesmens , abi ar diktatoriskām nosliecēm, neprognozējami un valdonīgi.Čekists viltīgāks,pacietīgāks ceļā uz savu mērķi,biznesmens nesavaldīgs un nepacietīgs.Čeksta arsenālā vairāk trumpju un tie ir biznesmeni kompromitējoši dokumenti,māka nevēlamas personas ,, močīt sartīrā,, un pat vajadzības gadījumā ne tikai iebiedēt un draudēt,bet arī pielietot ,,kuzjas māti,, ko neuzdrošinājās darīt kukurūzas dievinātājs.

 8. Tās, protams, ir spekulācijas, bet man tikai riebj, ka ar sabiedrību var manipulēt divi vai daži rumpji ar krāniņiem.

 9. Dievs pasarg, kāda paranoja! Vai divu valsti vadītajiem aizliegts sarunāties divatā?

 10. kas tu esi - gordon? Atbildēt

  Latvijas Avīze, varbūt pietiek vienreiz ? Varbūt ir laiks palikt par nopietnu plašsaziņu, kura būtu spējīga veidot savu redzējumu, tāpat kā ļoti daudzus gadus atpakaļ Lauku Avīze? Vai neesat pamanījuši, ka paliekat par klaču lapeli? Kur ir analītiski raksti? Kur? Varbūt šis gordons ar savu muldēšanu ir tas “speciālists”? Vai LETA ir tā kura tagad turpmāk jums piegādas jau sgremotas domas? Zinot politisko virtuvi un jūsu īpašnieku (t.i. olafs berķis) saistību ar neoliberālisma ideoloģijas sludinātājiem (t.i. paristi), man ir pārliecība, ka nacionāli konservatīvas plašsaziņas (LA) izšķīdināšana, iznīcināšana ir apzinīga, mērķtiecīga darbība.
  Pr šo gordona rakstu. Kāda ta ir vērtība? anlītisks? Nē! Paklačošanās, muldēšana. Kur ir zinātnieku raksti? Kur ir analītiski žurnālistu raksti ? Kur ir raksti no nacionālas valsts skatupunkta (un nevis kā šie jūsu LETAS atgremojumi!)? Kur?

  • Kas ir Gordons ? Fenomenāls vecis, ebrejs, kurš kopś 1972.gada dzīvo Telavivā un kuram Latvijas problēmas rūp bišķi vairāk kā vidusmēra latvietim. Gadi viņam pāri 90, bet pat foto redz, ka acis jauneklīgas un gaišas…

 11. Manuprāt šādas privātas tikšanās, īpaši demokratiskas valsts galvai ar diktatoru, nav pieļaujamas. Ja Tramps grib brāļoties ar Ziemeļkorejas Kimu vai Krievijas Pūķinu, lai gaida brīdi kad viņš vairs nebūs ASV prezidents — cerams, pēc pāris gadiem.

  • Pirms Trampa-Pūķina tikšanās dienas kārtības jautājumu paziņošanas un pirms tikšanās satura izzināšanas ievietot zinātniskus un analītiskus rakstus var tikai gaišreģi vai paranoiķi. Tāpat prasīt šādu priekšlaicīgu zinātnisku vai analītisku rakstu ievietošanu, manuprāt, var netālredzīgi ļaudis. Šobrīd pasaules politikas apskatniekiem īsti nav skaidrs par kādām tēmām tik ļoti Trampam vajadzīgs apspriesties ar savu bosu, kuram viņš pateicību parādā par ievēlēšanu. Iespējams, tā būs Jalta nr.2 , kur dalīs Eiropu jaunās ietekmes zonās, iespējams, Trampa kungs cenšas saskaņot ar mūsu Āzijas lielo kaimiņu taktiku, kā efektīvāk panākt , lai Eiropas Savienības otrā lielākā ekenomika – t.i. Lielbritānijas ekonomika nekad vairs neatgrieztos Eiropas Savienības apritē un tādejādi kalpotu kā ES sašķelšanas un sagraušanas instruments abu šo diktatoru slapjajos sapņos. Piemērs – ASV diktatora piedāvājums T.Mejai slēgt “uz īpaši izdevīgiem noteikumiem” (lasi- vēlme nopirkt) ASV – GB tirdzniecības līgumu apmaiņā pret GB atbalstu Trampa uzsāktajam tirdzniecības karam pret ES. Tikšanās par “Skaldi un valdi” politikas īstenošanas taktiku. Paldies Gordona k-gam par saturīgo un brīdinošo rakstu !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+