Pasaulē
Citur

Tramps: Uzdevums sakaut “Islāma valsti” ir jau gandrīz paveikts0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

ASV ir uzticīgas mērķim Sīrijā pilnībā likvidēt džihādistu grupējumu “islāma valsts”, trešdien paziņoja Baltais nams, norādot, ka misija izskaust šo teroristu organizāciju “strauji tuvojas noslēgumam”.

“Mēs turpināsim konsultēties ar mūsu sabiedrotajiem un draugiem attiecībā uz nākotnes plāniem,” teikts Baltā nama paziņojumā.

Sīrijā joprojām saglabājas neliela “Islāma valsts” klātbūtne, ko koalīcijas spēkiem vēl nāksies likvidēt, norādīts paziņojumā.

ASV sagaida, ka valstis šajā reģionā un ne tikai tur, kā arī ANO strādās miera labā un ar mērķi nepieļaut “Islāma valsts” atdzimšanu, norādīja Baltais nams.

Vadošās ASV administrācijas amatpersonas otrdien Baltajā namā piedalījās “svarīgās diskusijās” par ASV saistībām Sīrijā, iepriekš sacīja ASV Nacionālā izlūkdienesta direktors Dens Kouts.

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien sacīja, ka vēlas, lai ASV karavīri tiktu izvākti no Sīrijas. Tiesa gan, vairākas ASV amatpersonas iepriekš uzsvērušas, ka Savienoto Valstu karavīriem Sīrijā būtu jāpaliek ilgāku laiku.

Tramps otrdien norādīja, ka ASV mērķis Sīrijā bijis sakaut teroristu grupējumu “Islāma valsts”, un šis uzdevums ir jau gandrīz paveikts.

Sīrijā atrodas vairāk nekā 2000 ASV militārpersonu, kas strādā ar vietējiem kaujinieku grupējumiem, lai sakautu “Islāma valsti” un neļautu valstij ieslīgt plašākā pilsoņkarā.

Situāciju sarežģītāku padarījis tas, ka Turcija kopš janvāra izvērsusi militāru operāciju pret Sīrijas kurdu kaujiniekiem, kas līdz šim bijuši nozīmīgākais militārais spēks ASV atbalstītajā operācijā Sīrijā pret “Islāma valsti”.

Saistītie raksti

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

“Islāma valsts” vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur “kalifātu” un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret “Islāma valsti”, grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

LA.lv