Pasaulē
Eiropa

Tramps uzslavē Orbānu, ka viņš uztur valsti “drošu”0


Viktors Orbāns
Viktors Orbāns
Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien uzslavēja Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu kā Eiropā respektētu līderi, kurš uztur savu valsti drošu, vēršoties pret imigrāciju.

“Viktors Orbāns ir paveicis milzu darbu tik daudz dažādos veidos,” Tramps sacīja reportieriem pirms sarunām ar Orbānu Ovālajā kabinetā.

“Respektēts visā Eiropā,” sacīja Tramps. “Varbūt nedaudz pretrunīgi vērtēts tāpat kā es, bet tas nekas. Jūs esat izdarījis labu darbu un esat uzturējis savu valsti drošu,” viņš piebilda.

Tramps sirsnīgi uzņēma Orbānu Baltajā namā, kur viņiem paredzēts apspriest Eiropas reģionālos jautājumus, NATO, enerģētiku un tirdzniecību.

Abiem politiķiem ir līdzīgas nostājas imigrācijas jautājumā un viņi abi ir NATO un Eiropas Savienības kritiķi, bet mēģina panākt labākas attiecības ar Krieviju.

“Es zinu, ka viņš ir skarbs vīrs, bet viņš ir respektēts vīrs un, kā daudzi cilvēki uzskata, ir rīkojies pareizi imigrācijas jautājumā,” piebilda Tramps.

“Paskatieties uz dažām problēmām, kādas ir Eiropā – tās ir milzīgas, jo [politiķi] ir rīkojušies citādāk nekā šis premjerministrs.”

Sarunas ar Trampu piedāvā eiroskeptiķim Orbānam tribīni nepilnas divas nedēļas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās galēji labējo un eiroskeptiķu partijām ir gaidāmi labi panākumi.

“Es gribētu pateikt, ka mēs lepojamies ar to, ka turamies kopā ar Savienotajām Valstīm, cīnoties pret nelegālo migrāciju, pret terorismu, un aizsargājot un palīdzot kristiešu kopienām pasaulē,” Orbāns sacīja reportieriem.

“Jūs esat bijis lielisks attiecībā uz kristiešu kopienām (..) mēs to ļoti novērtējam,” atbildēja Tramps.

Iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas laikā abu valstu attiecības bija vēsas un Obama bieži pārmeta Orbānam vēršanos pret pilsoniskām brīvībām un preses brīvību Ungārijā. Šīs attiecības uzlabojās Trampa prezidentūras laikā.

LA.lv